Zahradní slavnost v otrokovické pobočce Naděje

Dá se oslavovat konec léta? Uživatelé sociálních služeb Naděje v Otrokovicích, pracovníci a rodiny, přátelé a další známí prokazují, že to jde, neboť prožili společně poslední srpnový čtvrtek atmosférou scénického tance na motivy pohádek a plesáním „Lázeňských šviháků“, našich klientů. 

Na divadelní notě se neslo vystoupení klientů Naděje ze Vsetína, kteří nám nabídli ochutnávku divadelního představení „Tož, zbojníci“. Příjemnou atmosféru odpoledne dále dotvářel devatenácti členný taneční soubor Naděje v Otrokovicích, kteří předvedli taneční kreaci „Tisíc a jedna noc“. A celou přívětivou náladu zahalilo tajuplné představení s názvem „Možná přijde i Dan Nekonečný“. Vystoupení dam z Havaje s tajemným Danem Nekonečným vytáhlo na taneční parket i zatím jen sedící diváky.

Všichni návštěvníci strávili možná již blížící se začátek babího léta užitečnými nákupy ve stánku sociálně terapeutické dílny Naděje, ve stánku o.s. Stůňata, ve stánku Azylového domu Samaritán Charity sv. Anežky v Otrokovicích. A kromě toho se mohli i občerstvit lahodnými nápoji jako nealkoholické mojito, americkou limonádou či si dát pořádnou klobásu nebo párek v rohlíku.
Ale nejen chlebem živ je člověk. Pracovníci a klienti Naděje v Otrokovicích pamatovali také na hry, které nabídli nejen dětem, ale jízdu na vozíku slalom si mohli vyzkoušet i dospělí. 
 
Asi nejdůležitější během celého odpoledne bylo to, že se potkali známí i dosud neznámí, kteří měli příležitost si povídat, zkrátka jen tak obyčejně se setkat. Nejen hudba přilákala i sousedy i lidi, kteří šli právě okolo. A pro všechny tady byla právě naše oslava konce léta…
 
Připravila Mgr. Martina Langerová
 
Více informací o pobočce Otrokovice na adrese http://www.nadeje.cz/index.php?q=node/36
o programu pro lidi s handicapem http://www.nadeje.cz/index.php?q=node/129