STEM: Spokojeno s politickou situací je 36 %, nejvíc od roku 2006

Podíl lidí spokojených s politickou situací je podle agentury STEM nejvyšší od roku 2006, podle dubnového průzkumu je jich 36 procent. Dvě pětiny dotázaných navíc v současnosti míní, že společnost se vyvíjí správným směrem, uvedl STEM v dnešní tiskové zprávě. I tak je ale většina - 64 procent - se situací nespokojena. 

Počátkem roku 2006 bylo s politickou situací spokojeno 35 procent lidí, pak už se ale tento ukazatel nikdy tak vysoko nedostal a například v roce 2013 v průzkumech uvedené agentury spokojenost vyjadřovalo jen kolem osmi procent dotázaných. 
    
Podle autorů výzkumu se spokojenost s politickou situací obvykle výrazněji zvyšuje v období po sněmovních volbách, ty zatím poslední se v České republice konaly koncem října 2013. 
    
Nejvyšší podíl těch, kteří jsou spokojeni se současnou politickou situací a zároveň mají za to, že se společnost vyvíjí správným směrem, je podle STEM mezi voliči ANO a ČSSD, kde dokonce převažují nad nespokojenými. Nejvíc nespokojených je prý mezi nerozhodnými voliči, případně mezi stoupenci KSČM, Úsvitu a TOP 09. Mezi příznivci KDU-ČSL a ODS je relativně vyšší podíl lidí částečně spokojených, uvedl STEM. Dodal, že plně spokojené našel častěji mezi dobře a průměrně zajištěnými lidmi. 
    
Průzkum se konal mezi 14. a 21. dubnem a zúčastnila se ho zhruba tisícovka plnoletých. 
 
zdroj: ČTK