Slavnostní otevření Emilova lesního světa, dětský den na Stezce Krkonoše

V sobotu 4. června na Stezce korunami stromů Krkonoše proběhlo slavnostní otevření nového dětského hřiště s názvem podle svého maskota – Emilův lesní svět. Hřiště se skládá z 11 nových prolézaček pro děti všech věkových kategorií a je zde i minifarma. V den plný zábavy nechyběla ani trutnovská agentura, která připravila bohatý animační program, včetně tanečků, písniček a her pro všechny věkové kategorie.  

Slavnostního dne se zúčastnilo více jak 200 dětí, které se s nadšením zapojily do programu a mimo jiné i soutěžily v tombole o věcné ceny z dárkového obchodu Stezky nebo vyhrály drobné ceny. U hřiště se nacházel i informační stánek Krkonošského národního parku, kde byly připravené edukační materiály a dětem se věnovali zkušení průvodci ze Správy KRNAP.

S přicházejícím létem to samozřejmě není vše, co si Stezka pro své návštěvníky nachystala. Hned další akce pro veřejnost se koná v sobotu 11. června a tentokrát bude pro změnu určena starším. Ti se mohou těšit na vystoupení skupiny Projekt 143, nadějné trutnovské kapely hrající chytlavý melodický pop-rock. Přijďte si vychutnat hudbu trochu jinak, a to přímo v korunách stromů. Vstupné na koncert je zahrnuto v ceně standardní vstupenky a je k zakoupení na e-shopu či pokladně Stezky.

O Stezce

Stezka korunami stromů Krkonoše se nachází na okraji Janských Lázní v Krkonoších. Jedná se o zážitkovou a naučnou Stezku v celkové délce 1 511 metrů, která je zakončena výstupem na 45 metrů vysokou vyhlídkovou věž. Návštěvníci se na trase Stezky vydají od kořenů, přes visutý chodník a unikátní podzemní jeskyni až ke korunám stromů na vrcholu vyhlídkové věže. Na rozdíl od běžného výletu do lesa jim Stezka korunami stromů Krkonoše ukáže les z jiné perspektivy a jedinečná podzemní expozice nabídne možnost prostudovat mikrosvět půdy. Z vrcholu Stezky je možné si vychutnat výhledy do korun stromů smíšeného krkonošského lesa i do krajiny kolem. Cesta dolů pak může být výrazně urychlena jízdou v tobogánu, jehož tubus o průměru jeden metr je dlouhý 80 metrů. Původně byl tobogán určen dětem, ale hojně jej využívají všichni návštěvníci, včetně seniorů. Zatím nejstaršímu jezdci na tobogánu bylo úctyhodných 85 let. Za pěkného počasí lze dosáhnout v tobogánu rychlosti až 30 km/h, za špatného počasí tobogánem sjet možné není. Rychlost, které by bylo možné dosáhnout (s podporou napršené vody), by mohla totiž dosáhnout až 80 km/h.

Stezka je vhodná pro všechny ty, kdo se zajímají o českou přírodu, vyhledávají aktivní odpočinek, dobrodružství a rádi se dozví nové a zajímavé informace. Jelikož je Stezka v celé své délce bezbariérová, mohou ji navštívit i návštěvníci s hendikepem či rodiny s dětmi v kočárku. Pro děti je také v areálu Stezky vybudováno interaktivní hřiště Emilův lesní svět, kde mohou využívat skluzavky, houpačky, pískoviště a prolézačky všeho druhu či navštívit kozí ohrádku.