Skupinu, která páchala brutální loupeže, zadržela policie

Kriminalisté v hlavním městě odhalili šestičlenný gang cizinců, kteří podle nich spáchali nejméně čtyři brutální loupeže. Novinářům to řekl šéf oddělení loupeží pražské policie Jiří Zábrodský. Skupina Rumunů podle něj loupila především ve skladech, například se stavebninami nebo elektronikou. Způsobila škodu zhruba 3,5 milionu korun.

Cizinci ve věku 20 až 25 let podle Zábrodského postupovali značně brutálně. "Pachatelé maskováni kuklami na hlavách útočili na pracovníky provozoven kovovými tyčemi a páčidly a bili je po celém těle," sdělil kriminalista. Oběti napadení mají ve většině případů vážná zranění, například tříštivé zlomeniny. Obvinění se podle policistů jednou vloupali také do herny s barem, kde obsluhující ženu svázali a přetáhli jí přes hlavu igelitovou tašku.

Zábrodský uvedl, že podle vyšetřovatelů kradli vše, co jim "přišlo do cesty" a bylo to možné zpeněžit. "Brali elektroniku, finanční hotovost, nářadí, elektrocentrály, nabíječky, akumulátory, čerpadla, barevné kovy a v jednom případě i kompaktní nakladač," dodal policista.
 
Skupina podle něj páchala trestnou činnost od poloviny června. Kriminalisté muže zadrželi v pátek se zásahovou jednotkou krátce poté, co podle policie opět loupili. Kriminalisté je obvinili z loupeže a poškození cizí věci, za což jim hrozí až dvanáctileté vězení. Pět ze šesti stíhaných cizinců skončilo ve vazbě.
 
zdroj: ČTK