Práce na projektu Bleriot skupiny T.E jsou v plném proudu. Hrubou stavbu zajistí Strabag

Developerská a stavební skupina T.E vybrala firmu Strabag jako dodavatele hrubé stavby projektu Bleriot. Jejím úkolem bude provést hrubé terénní úpravy, založit objekty včetně položení železobetonové armované desky, vybudovat železobetonové svislé konstrukce a nosné keramické zdivo i stropní konstrukce nadzemních podlaží. Samotné pilotové založení stavby zajišťuje společnost Geoindustrie, ležatou kanalizaci pod základovou deskou realizují Vodovody Praha a zemnící soustavu má na starosti elektroinstalační firma EL-EX. Aby vše běželo podle plánu a výsledek splňoval představy a očekávání developera, koordinuje jednotlivé subdodavatele sesterská společnost T.E.C.M. Developer tak významným způsobem snižuje finanční, technická a časová rizika a drží kontrolu nad celým průběhem výstavby. Stavbu financuje jak prostřednictvím vlastních zdrojů, tak na základě spolupráce s UniCredit Bank.  

„U našich projektů se velmi soustředíme na celkové provedení stavby i na dokonalé zpracování každého detailu. Proto je pro nás velice důležité, aby subdodavatelé, kteří jsou zodpovědní za dílčí činnosti výstavby, byli skutečnými profesionály schopnými odvádět kvalitní práci a dodržet stanovené termíny. Se společností Strabag máme velmi dobrou zkušenost z projektu Sakura v pražských Košířích, kde vše doposud probíhá podle plánu a ke vzájemné spokojenosti obou stran. Při výběru dodavatele hrubé stavby jsme navíc zohlednili schopnost zajištění potřebné kapacity pracovníků a jejich flexibilitu, aby v pracovně nejnáročnějších dnech bylo na stavbě dostatečné množství stavebních dělníků i odborných profesí. To dokáže zajistit jen velmi málo firem a nám se díky tomu podaří zkrátit termín nutný k dokončení hrubé stavby v řádech měsíců,“ vysvětluje partner skupiny T.E Martin Hubinger.

Projekt Bleriot vyrůstá v ulici Polaneckého v pražských Kbelích a jeho součástí bude velkoryse řešené venkovní prostranství s množstvím zeleně, zahradami a vlastním soukromým parkem pro rezidenty. Dva čtyřpodlažní a jeden pětipodlažní dům nabídnou celkem 151 nízkoenergetických bytů v energetické třídě B. Všechny jednotky budou disponovat balkony, dřevěnými terasami či soukromými předzahrádkami. V nejvyšší ze tří budov se v posledním patře budou nacházet střešní apartmány s prostornými terasami. V rámci standardního vybavení byty zahrnují kvalitní dřevěná okna a podlahy, designové koupelny, přípravu pro klimatizace v nejvyšších patrech a u privátních předzahrádek přípravu pro automatické zavlažování. Lokalita disponuje dobrou dopravní dostupností do centra města a díky nedalekému Obchodnímu centru Letňany a sportovnímu centru i potřebnou občanskou vybaveností.