Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Pořadatelé demonstrace vyslovili nepravdivé výroky

27. 05 2011 | Na happeningu, který uspořádala opoziční občanská sdružení 25. května u stanice metra Lužiny, zazněla dvě nepravdivá tvrzení, proti kterým se vedení MČ Praha 13 důrazně ohrazuje a je třeba je uvést na pravou míru:

1)  Není pravda, že finanční prostředky ve výši 100 miliónů korun z pohledávky Prahy 13 vůči společnosti Key Investments byly vráceny pod nátlakem opozice a občanských sdružení. K vrácení uvedené částky na účet Prahy 13 došlo na základě složitých jednáních starosty a právních zástupců s představiteli Key Investments. Vedení radnice předem upozornilo společnost na termín ukončení smlouvy a okamžitě vyzvalo k vrácení svěřených prostředků. Údajný tlak opozice neměl v tomto procesu žádný vliv, související mediální tlak hraje roli negativní.

2)  Není pravda, že prostředky svěřené do správy Key Investments byly potřebné na výstavbu domu seniorů a chyběly zde. Šlo o momentálně volné investiční prostředky, které nikdy nebyly určeny na stavbu domu seniorů. Dům seniorů je stavební akcí, kterou na území Prahy 13 plánuje hlavní město Praha. Hlavní město bude investorem stavby a poté také  provozovatelem Domu seniorů, Praha 13 poskytne potřebnou součinnost. K odložení termínu zahájení stavby došlo s ohledem na současné finanční možnosti hlavního města.  

Současně sděluji, že na jednání mezi starostou Davidem Vodrážkou a předsedou představenstva Key Investments dne 25. 5. 2011 byly dohodnuty další termíny splátek a celý zbytek dlužné částky včetně výnosu by měl být vrácen v průběhu letních měsíců.

www.praha13.cz

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO