Nový mléčný bar a prodejna výrobků chráněné dílny

7. 10 2011 | Dne 4. října byly v bezbariérovém domě v Kodymově ulici čp. 2526 v Nových Butovicích slavnostně otevřeny dvě nové provozovny - mléčný bar a prodejna výrobků chráněné dílny.

Mléčný bar Bílá vrána je dílem občanského sdružení POHODA, provozující ve stejném objektu chráněné bydlení a které poskytne pracovní místa lidem s mentálním postižením. Mléčný bar se chce zaměřit v prvé řadě na maminky s dětmi (nekuřácké prostředí, dětský koutek a přebalovací pult), na školáky (cenově dostupné svačiny) a seniory (příjemné posezení u dobré kávy a zákusku). Cílem projektu je poskytnout práci lidem s postižením a vytvořit příjemné místo k setkávání a trávení volného času pro obyvatele sídliště. Otevřeno je Po – Pá 10 – 18 hodin.

Současně byla v sousedním vchodu slavnostně otevřena prodejna výrobků chráněných dílen občanského sdružení PROSAZ . Chráněná dílna vytváří pracovní příležitost pro muže i ženy, kteří jsou vzhledem k rozsahu svého postižení jinde “nezaměstnatelní”. Mezi hlavní druhy sortimentu patří např. glycerinová mýdla, svíčky z včelího vosku, ručně malované hedvábné šátky a kravaty, kožené obrázky, šperky z korálků, kolíčkový nábytek, bločky, papírové krabice a tašky, magnety, těžítka, prostírání, přáníčka, apod. Otevřeno je denně od 7 do 19 hodin.

Slavnostního otevření se zúčastnili: ředitelka Pohody Lucie Mervardová, předsedkyně sdružení Prosaz Iveta Pešková, zástupce starosty Prahy 13 Aleš Mareček a herec Václav Vydra. Odpoledne v obchůdku prodávala také herečka a modelka Agáta Hanychová. Po celý den probíhal souběžně s prodejem výrobků workshop, kde si zájemci některé techniky mohli vyzkoušet.

www.praha13.cz

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO