Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Nově pojmenované ulice

5. 06 2010 | Bytovou výstavbu na Třináctce nerozlučně provází pojmenovávání nových ulic. Připomínají nejen další významné osobnosti, ale i záměr radnice zachovávat původní místní názvy v dobrých adresách živě pulzujícího města. Názvy byly vybrány po konzultacích v místopisné komisi. Rada hl. m. Prahy je schválila 2. února 2010. Některé vycházejí i z návrhů firem, které zde postavily bytové domy.

Bytovou výstavbu na Třináctce nerozlučně provází pojmenovávání nových ulic. Připomínají nejen další významné osobnosti, ale i záměr radnice zachovávat původní místní názvy v dobrých adresách živě pulzujícího města. Názvy byly vybrány po konzultacích v místopisné komisi. Rada hl. m. Prahy je schválila 2. února 2010. Některé vycházejí i z návrhů firem, které zde postavily bytové domy.

Siemensově ulici v katastru Stodůlek dominuje nová budova sídla společnosti. Ulice vychází jižně z Bessemerovy, lomí se k východu a končí v Jeremiášově. O Ernstu Werneru Siemensovi (1816-1892) se dočtete v březnovém čísle STOPu. Bessemerova ulice vychází západním směrem z Jeremiášovy, kříží Siemensovu a končí jako slepá. Henry Bessemer (1813-1898) z anglickáho Charltonu významně ekonomizoval výrobu oceli.

Wonkova ulice vede západním směrem ze Švejcarova náměstí proti ul. Karla Kryla a vstupuje do Přeučilovy.
Pavel Wonka (1951-1988) - rodák z Vrchlabí, odpůrce a oběť totalitního režimu. Přeučilova ulice míří na sever ze západního konce ul. Nad Dalejským údolím, přetíná křižovatku s Wonkovou a slepě končí. František Přeučil (1907-1996) - redaktor časopisu Československý obchod, byl v procesu s Miladou Horákovou odsouzen na doživotí.

Ulice Na přívozích nese jméno podle starého pomístího názvu v mapách z 1. poloviny 19. století. Vychází z  ulice U Cikánky, od ulice Za Lužinami se točí k východu a jihu a míří zpět k Cikánce. Místopisnou změnou od 2. 2. 2010 je také prodloužení ulice Nad Dalejským údolím směrem na západ, kde vstupuje do Přeučilovy. Stejně tak se už v říjnu 2009 protáhla ulice K Chabům (katastr Třebonice), až k bezejmenné cestě směřující do Jeremiášovy.

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO