Leo Express nesmí dávat slevu na věrnostní karty konkurenčních ČD

Soukromý dopravce Leo Express nesmí poskytovat slevy na věrnostní karty konkurenčních Českých drah. Na žádost národního dopravce mu to předběžným opatřením zakázal Městský soud v Praze. Napsal to dnes server E15. Leo Express podle majitele Leoše Novotného stávající slevu upraví. 

Třicetiprocentní slevy pro držitele takzvaných IN - Karet nabídl svým zákazníkům začátkem března Leo Express a další soukromý dopravce RegioJet podnikatele Radima Jančury se s podobnou nabídkou připojil vzápětí. 

Podle vyjádření Novotného pro ČTK dopravce Leo Express bude nařízení soudu respektovat, přestože podle něj společnost žádná pravidla neporušila a proti verdiktu se odvolá. Změníme ale dosavadní slevu poskytovanou na In- Karty Českých drah na aplikaci Rail plus, která opravňuje držitele k nákupu levnějších jízdenek na železnici v zahraničí a která může být součástí zmíněných In - Karet, řekl Novotný ČTK. 
    
České dráhy chtějí na tento počáteční úspěch navázat žalobou, kterou podají do konce července, pokud se s provozovatelem černých vlaků nedohodnou na uhrazení kompenzací za vzniklé škody, uvedl server E15. 
    
Podají -li České dráhy podobnou žalobu i na RegioJet, zatím není dopravce rozhodnutý. "České dráhy chtěly prioritně zastavit další pokračování tohoto jednání, které je poškozuje. Proto se zaměřily primárně na předběžné opatření," řekl ČTK mluvčí drah Radek Joklík. Společnost RegioJet poskytování slev před časem ukončila, zatímco Leo Express do současnosti nabízí na věrnostní karty ČD 20procentní slevu. 
    
Na způsob, jakým se vede konkurenční boj na tuzemské železnici, si ale nestěžuje pouze národní dopravce. Reklamní kampaň Českých drah, která láká cestující do vlaků prostřednictvím slevových voucherů, v minulosti kritizoval Radim Jančura. Promotéři Českých drah podle něj tyto kupóny rozdávaly cíleně na zastávkách žlutých vlaků a autobusů Student Agency, například na pražské Florenci. 
 
zdroj: ČTK