Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Jak jezdí MHD o prázdninách

29. 06 2010 | Na linkách A a B nebude proti loňsku omezen provoz v pracovní dny dopoledne, a to z důvodu rozsáhlých tramvajových výluk v centru Prahy a v oblasti Prahy 6. Obecně bude omezen provoz zejména ve špičkách pracovních dnů cca o 10–15 procent. Na trase C dojde také k prodloužení intervalů v sobotu ráno, a to ze 6 na 7,5 minuty.

I o letošních letních prázdninách bude upraven provoz Pražské integrované dopravy. Vypadnou především školní spoje a naopak jiné linky budou rozšířeny.

Metro
Na linkách A a B nebude proti loňsku omezen provoz v pracovní dny dopoledne, a to z důvodu rozsáhlých tramvajových výluk v centru Prahy a v oblasti Prahy 6. Obecně bude omezen provoz zejména ve špičkách pracovních dnů cca o 10–15 procent. Na trase C dojde také k prodloužení intervalů v sobotu ráno, a to ze 6 na 7,5 minuty. V neděli odpoledne bude na této lince posunuto období šestiminutového intervalu na pozdější dobu čili se přizpůsobí skutečné přepravní poptávce.

Tramvaje
Provoz na většině tramvajových linek bude ovlivněn rozsáhlou výlukovou činností, jejímž cílem je opravit již nevyhovující tramvajové tratě v době snížené poptávky po dopravě. Na všech linkách budou v pracovní dny mírně prodlouženy intervaly (ve špičkách z 8 na 10 minut, dopoledne z 10 na 12 minut, páteřní linky pojedou ve špičkách každých 5 minut a dopoledne po 6 minutách. Na páteřní linku č. 17 se vrátí vložené spoje Sídliště Modřany–Výstaviště a v ranní špičce budou tyto spoje nově vedeny ve dvouvozových soupravách.

Autobusy
Provoz na většině autobusových linek bude omezen pouze ve špičkách pracovních dnů, a to o 10–15 %. Zrušeny budou všechny školní linky a školní spoje, nepojedou také linky č. 143, 182, 305, 343, 451 a 465. Na vybraných příměstských linkách s krátkým intervalem bude mírně omezen provoz ve špičkách pracovních dnů.

Linka č. 175 bude provozována pouze v trase Florenc–Skalka a linka č. 225 pojede pouze v trase Nové Butovice–Ciolkovského. Zrušeny budou také občasné školní zastávky Elišky Přemyslovny a Divoká Šárka. V pracovní dny dopoledne bude mírně prodloužen interval na linkách č. 107, 131, 135, 136, 155, 167, 176, 193, 213 a 271, naopak k posílení provozu dojde na linkách č. 217 a 261, které budou provozovány v kloubových autobusech (linka č. 217 pouze v pracovní dny, linka č. 261 celotýdenně). Výrazně posílena bude linka č. 236 v úseku Podhoří–Zoo–Krakov, a to v nepracovní dny cca mezi 9. až 20. h, kdy bude zkrácen interval z 60 na 20 minut.

Prázdninové jízdní řády jsou zveřejněny na webových stránkách http://portalpid.idos.cz. „Doporučujeme všem uživatelům zaregistrovat se k bezplatnému odebírání zvolených jízdních řádů e-mailem. Tři dny před každou změnou obdrží uživatel této služby nový jízdní řád e-mailem. Nemusí si tak zjišťovat, jestli se právě jeho konkrétní spoj nemění,“ uvedl mluvčí ROPID Filip Drápal.

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO