Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

ZŠ Klausova na Praze 13

24. 02 2011 | Základní škola, Praha 13, Klausova 2450, 155 00 Praha 5 – Velká Ohrada je státní, středně velká, plně organizovaná, sídlištní škola, založená v roce 1993. Poskytuje vzdělání ve všech devíti ročnících cca 400 žákům ročně a má cca 35 zaměstnanců. Jako sídlištní škola prodělala velký nárůst žáků, který vyvrcholil přístavbou jednoho pavilonu v roce 2000, tak i nynější úbytek.

Výuka probíhá v 1 – 3 paralelních třídách v jednotlivých ročnících, v 17 kmenových třídách a 15 odborných učebnách.

V současné době jsou v provozu dvě počítačové učebny s připojením k internetové síti, biologická a fyzikální pracovna, chemická laboratoř, odborné učebny hudebně dramatické a výtvarné výchovy a jazykové učebny, místnosti pro školní družinu, knihovnu, herna stolního tenisu. Velmi dobré zázemí máme ve výborně vybavených tělocvičnách a ve venkovním areálu. Součástí vybavení je fotbalové hřiště s umělým trávníkem, antukový kurt.

Škola se profiluje jako vzdělávací, kulturní a sportovní centrum na sídlišti Velká Ohrada. Je otevřenou demokratickou školou pro děti i jejich rodiče.Vzdělávací program nabízí široké možnosti vzdělávání podle schopností a vloh žáků. Výuka anglického jazyka probíhá od 1. třídy, další jazyk nabízíme od šesté třídy jako rozšířenou výuku.

Na celém druhém stupni jsou třídy sportovně zaměřeny se specializací na kopanou. Od šestého ročníku je také výuka rozšířena o německý jazyk a blok „Člověk, matematika a příroda“. Pestrou nabídkou zájmových aktivit se snažíme vytvářet podmínky pro rozvíjení specifických schopností každého žáka, vyplnit jeho čas a tím se naše zájmová činnost stává i protidrogovou prevencí.

Škola je umístěna na okraji sídliště Velká Ohrada těsně u Prokopského a Dalejského údolí s dobrým spojením autobusů PID.

http://www.klausovazs.cz

Diskuse

Čtěte více

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO