Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

První zelená budova v centru Prahy vyroste na Václavském náměstí

15. 02 2012 | Trend výstavby „zelených“ kanceláří, který v posledních letech zřetelně nabírá obrátky, konečně dorazil také do historického centra Prahy. V proluce mezi Palácem Koruna a hotelem Ambassador, přímo na Václavském náměstí, vyrůstá exkluzivní obchodně administrativní komplex Diamant. První ekologicky udržitelná budova v centru metropole nabídne svým nájemcům mj. i zlatý certifikát LEED.

Multifunkční objekt o osmi nadzemních a dvou podzemních podlažích, který svým názvem odkazuje na původní obchodní dům z roku 1895, v sobě dokonale spojuje administrativní, obchodní a rezidenční plochy. Celková podlažní plocha 10765 metrů čtverečních sestává z 3510 metrů moderních kancelářských ploch a 5771 metrů maloobchodních prostor. Zbylých 1484 metrů čtverečních v nejvyšších ustupujících podlažích je vyhrazeno exkluzivním bytovým jednotkám s terasami a úchvatným výhledem na celé panorama historické Prahy.

„Případné zájemce o jednotlivé byty ale musím zklamat – jednáme se zájemci o pronájem celého balíku bytů, což je i varianta preferovaná investorem,“ upozorňuje Carlo Gradl, Managing Director společnosti MAX Immo, která exkluzivně zajišťuje pronájem a prezentaci projektu. „Individuální zájemci o kancelářské a obchodní plochy si ale stále ještě mohou vybírat. K dispozici jsou moderní kancelářské prostory o výměře od 170 do 920 metrů na jedno podlaží a exkluzivní obchodní prostory s průčelím přímo na Václavské náměstí. Nájemné přitom nevybočuje z cen obvyklých pro centrum města,“ dodává Gradl.

Kolaudace projektu Diamant je naplánována na 1. září letošního roku, poté budou probíhat úpravy vnitřního vybavení a fitoutu podle přání nájemců. První nájemci se pak budou moci nastěhovat již začátkem října.

Investorem projektu Diamant je společnost Mustela rakouského developera Wolfganga Müllera, který vedle Rakouska a České republiky realizoval projekty také v Maďarsku či na Slovensku. V České republice vlastní kromě projektu Diamant např. i skupinu lukrativních budov v ulici Na Příkopě 23, 25 a 27.

Architektonický návrh projektu vznikl ve Studiu Acht architekta Václava Hlaváčka, který je podepsán mj. i pod nedalekou budovou Van Graaf. Na rozdíl od mnohých jiných staveb v historickém centru města nevzbuzoval Diamant nikdy žádnou kontroverzi. „Projekt Diamant je charakteristický tím, že respektuje genia loci této prestižní lokality a nesnaží se na sebe za každou cenu strhnout pozornost. Jeho exkluzivita spočívá právě v nenucené eleganci. V tom, že na nejlukrativnějším místě metropole dokáže svým nájemcům nabídnout maximální komfort, navíc v ekologicky udržitelném balení, a přitom nenarušovat ráz lokality,“ říká o projektu Carlo Gradl z MAX Immo.  

 

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO