Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Aquatic

16. 03 2011 | Aerobní cvičení ve vodě pod vedením profesionálních instruktorů proškolených u České školy aqua aerobiku.

Aqua aerobic vznikl v zámoří v USA. Původní cvičení se využívalo k rehabilitaci pohybového aparátu, zejména u atletů, kteří si takto léčili svá zranění. Taktéž jste se mohli setkat s pojmem gymnastika ve vodě – tzv. aqua gymnastika. Toto cvičení bylo velmi odlišné od dnešního aqua – aerobicu. Cviky byly pomalé, nudné a bez žádného specifického efektu, a tak o vodní gymnastiku přestal být zájem. Zanedlouho metodu cvičení ve vodě začali využívat i jiní sportovci než atleti a posléze se ujala i u široké veřejnosti. Postupem času se cvičení vyvíjelo až do dnešní profesionální podoby, cviky se zefektnily a pro svůj účinek se aqua-aerobic dostal do podvědomí převážně žen.

Nyní se aqua aerobic, nazývaný též aqua fitness, může členit na další specializované cvičení, stejně jako aerobic. Můžete se setkat s pojmy – deep aqua, funky aqua, power aqua, noodle aqua. Toto vše jsou názvy pro aqua aerobic s využitím specifických pomůcek.

Dále se můžete setkat ve vodním prostředí s tai-či, watsu, kickbox či dance. Ať už nazveme aqua aerobic jakkoliv, pořád je to forma aerobního cviční ve vodě. V současnosti se na mnohých lekcích můžete setkat přímo i se sestavami aqua aerobicu. Nebojte se toho. Je to opětně zábavná forma cvičení a uvidíte, že i takové sestavy se dají zvládnout.

www.aqua-aerobik.cz

Diskuse

Čtěte více

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO