Nejlepší plavci a utopenci na Strahově!

Již XIX. ročník plaveckých závodů tělesně postižených sportovců pořádá KONTAKT bB v sobotu 27. listopadu 2010 v Praze na Strahově. Finálový závod Českého poháru tělesně postižených se stovkou účastníků určí celkové výsledky série závodů, které zároveň rozhodnou o pořadí nejlepších plavců roku. Závodit bude také čerstvý mistr světa v Half Ironmanu z Floridy Zbyněk Švehla! Závodu XIX.

Již XIX. ročník plaveckých závodů tělesně postižených sportovců pořádá KONTAKT bB v sobotu 27. listopadu 2010 v Praze na Strahově. Finálový závod Českého poháru tělesně postižených se stovkou účastníků určí celkové výsledky série závodů, které zároveň rozhodnou o pořadí nejlepších plavců roku. Závodit bude také čerstvý mistr světa v Half Ironmanu z Floridy Zbyněk Švehla! Závodu XIX. Strahov Cup se zúčastní i plavci Kateřina Lišková a Vojtěch Franěk, kteří nebyli Českým paralympijským výborem nominováni na letošní MS v Nizozemsku. Oba plavci měli výkonnost, s níž by bojovali o medaile, resp. o finálová umístění.
Nejlepší plavce roku budou dekorovat frontman kapely Garage Tony Ducháček společně se čtyřnásobným paralympijským vítězem Martinem Kovářem. V průběhu večera vybere odborná degustační komise nejlepší nakládané utopence, které se již pilně válí v nálevech plavců, aby předvedly co nejlepší výkony v průběhu slavnostního večera. Novináři – degustátoři jsou v odborné komisi vítáni.

„Mezi účastníky slavnostního večera budou osobnosti paralympijského plaveckého sportu minulých let jako čtyřnásobný paralympijský vítěz Martin Kovář, Jana Hoffmanová, paralympijská vítězka a čtyřnásobná mistryně Evropy, manželé Milada a Václav Kunovi, medailisté z MS a ME a řada dalších medailistů z vrcholných světových šampionátů. Většina z nich již na večeru bude v roli otců a matek se svými dětmi. Naši mladí plavci tak mohou vidět nejen své sportovní vzory, ale i životní příběh, který má svou sílu a tělesný handicap se v něm stal výzvou. Středem pozornosti bude letos zcela určitě Zbyněk Švehla, čerstvý mistr světa v Half Ironmanu na Floridě, kde zvítězil v kategorii handcycle (čili triatlonistů s handicapem) v čase 5 hodin a 11 minut, a spolu s Filipem Ospalým, který skončil druhý v kategorii profi, dosáhli mimořádného úspěchu pro český triatlon,“ vyzdvihuje důležité osobnosti závodů a večera předseda KONTAKTU bB a spolu s Martinem Kovářem zakladatel plaveckého programu Jan Nevrkla.
K tanci, poslechu a křepčení budou hrát pojedenácté v řadě GARAGE s Tonym Ducháčkem, táborští Flying Parties a Záviš. Všechna hudební uskupení budou hrát pro dobrý pocit z tančících plavců na vozíku i bez něj a za tričko s motivem akce.

Program závodů - bazén Strahov, otevřeno pro veřejnost:
13:45         slavnostní zahájení, nástup rozhodčích
14:00 – 18:00     plavecké závody – 50m znak, 50m prsa, 50m motýlek, 100m volný způsob, 4 x 50 polohová štafeta

Program slavnostního večera - Menza SÚZ ČVUT, vstup na pozvání
19:00 – 19:45    Večeře s promítáním snímků z činnosti sdružení v roce 2010, přísaha degustační komise
19:45 – 20:15    KONTAKT bB XII. - projekce filmu Plavecká akademie bez bariér v roce 2010
20:15 – 20:30    Vyhlášení výsledků závodů XIX. Strahov Cup
20:30 – 20:45    XI. Vyhlášení nejlepších plavců roku dle výsledků Českého poháru 2010
21:00 – 22:30    Flying Parties – hudba a tanec
21:30 – 21:45    XV. MRUČ – vyhlášení nejlepších nakládaných utopenců roku
22:45 – 24:00    Tony Ducháček & GARAGE – hudba a tanec
24:00 – 01:30    Záviš a volná zábava
01:30 – 02:00    Ukončení akce

www.kontaktbb.cz

Čtěte více