Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Změny v autobusové dopravě

29. 11 2011 | Obyvatelé Vidoulí a Hájů se konečně dočkají autobusového spojení do této odlehlejší oblasti Prahy 13. Po delších jednáních s hl. městem Prahou a společností ROPID bude zavedena zcela nová autobusová linka č. 168, obsluhovaná menším autobusem (tzv. midibusem). Kromě toho připravil Regionální organizátor dopravy (ROPID) od 11. prosince 2011 celou řadu změn v dalších autobusových linkách v jihozápadní části Prahy.

Například:

 
č. 214, 225  Pro zlepšení a zrychlení spojení městských částí Praha 13 a Praha 17 bude posílena stávající linka 225 zavedením nové souběžné linky 214 ukončené na Bílé Hoře, která je v provozu v celodenním a celotýdenním rozsahu provozu se shodnými parametry, jako linka 225. V uvedeném úseku tedy dochází ke zkrácení intervalu ve všech denních obdobích na polovinu. Lepší spojení mezi Jihozápadním Městem, Řepy a Ruzyní nabízí výhodnou alternativu ke zbytečnému zajíždění přes centrum.
 
č. 214, 225  Autobusové linky 214 a 225 budou zajišťovat kompletní obsluhu Malé Ohrady, kde převezmou také kapacitu zrušené linky 142 a odkloněné linky 235, která již do zastávky Nad Malou Ohradou nebude zajíždět.
 
č. 174, 235  Velkou Ohradu bude i nadále obsluhovat kromě linky 174 stávající linka 235 nově i v ranní špičce, kdy převezme kapacitu rušené linky 211. Linka 235 bude mít v pracovních dnech rozšířenou kapacitu díky nasazení kloubových autobusů.
 
č. 179  Z důvodu zjednodušení sítě je zrušena linka 184. Nahradí ji linka 179, která je v pracovní dny dopoledne, večer a o víkendu posílena na celé trase Nové Butovice – Letiště Ruzyně. Ve špičkách pracovních dnů je v úseku Nové Butovice – Petřiny – Sídliště Na Dědině posílena na poloviční intervaly.
 
č. 256  Pro oblast Řeporyjí dochází ke sjednocení nástupu od metra B zastávce Luka, linka 256 je vedena spolu s linkami 230, 249, 301, 352 do obratiště Sídliště Stodůlky a nově se tak připojí k ostatním linkám z této lokality, což umožní efektivnější proklady spojů mezi zastávkami Luka – Řeporyjské náměstí. Jízdní řád linky 256 bude upraven a bude mít pravidelnější intervaly. 
 
č. 566  Pro dopravu školních dětí bude zavedena školní linka 566 Řeporyjské náměstí – Píškova – Ovčí hájek.
 
č. 168  Největší změnu přináší pro obyvatele Stodůlek – Hájů a Vidoule zřízení zcela nové linky 168, která zajistí spojení dosud neobsluhovaného území Stodůlek. Nová linka 168 bude jezdit v pracovních dnech přibližně od 6 do 20 hodin v intervalu 30 minut na trase NOVÉ BUTOVICE (B) – Poliklinika Lípa  – Hůrka (B) – Kodymova – K Fialce  – Za Mototechnou  – Ordovická  – Šafránkova – Motol – Nemocnice Motol – Na Šafránce – NEMOCNICE NA HOMOLCE.
 
 „Dlouho jsme usilovali o zajištění dopravní obslužnosti pro tuto oblast Stodůlek,“ říká starosta David Vodrážka. „Jsem velmi rád, že se Vidouláci a obyvatelé Hájů dočkali autobusu, který je dopraví na metro.“
 
Zavedení nové linky do složitého území, v němž převládá zástavba rodinných domů, bylo umožněno nasazením menších midibusů na pravidelné trasy. Midibusy jsou navíc nízkopodlažní, takže umožňují bezbariérovou dopravu vozíčkářů a dalších osob se sníženou pohyblivostí.
 
„Zejména pro starší občany je velmi praktické přímé spojení mezi poliklinikou Lípa a motolskou nemocnicí,“ oceňuje místostarosta Aleš Mareček, který má v kompetenci dopravu i sociální věci. „Pro vozíčkáře je také výhodná blízkost zastávky od domu pro zdravotně znevýhodněné v Kodymově ulici.“ Linka 168 zároveň na území městských částí Praha 5 a 13 přebírá kapacitu linky H2 pro přepravu osob se sníženou schopností pohybu, která je zkrácena o úsek Florenc -  Kodymova.
 
Vzhledem k tomu, že o zavedení linky 168 bylo definitivně rozhodnuto poměrně narychlo a je to linka zcela nová, bude mít zpočátku některé zastávky řešené provizorně, např. s využitím přenosných dopravních značek. „Intenzivně se pracuje na tom, aby všechny zastávky byly co nejdříve vybudovány,“říká zastupitel Vít Bobysud, který v dopravní komisi podporoval zavedení autobusu do Hájů. „Někde je řešení snadné, jinde je složitější, ale všude se nakonec najde.“ 
 
Podrobné informace o veškerých změnách ve vedení všech linek Pražské integrované dopravy naleznete na www.ropid.cz.
 

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO