Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Voda ze střechy Evropy - EURORANDO 2011

26. 04 2011 | Pro vodu údolím Motolského potoka Klub českých turistů Praha Karlov, oddíl TURBAN vás srdečně zve na podvečerní pochod Údolím Motolského potoka z cyklu EURORANDO 2011 - Voda ze střechy Evropy, který se koná ve čtvrtek 28. dubna.

Pochod s trasou o délce 8 km má start od 16.30 do 18.00 na konečné tramvají č. 9 a 10 (bus č. 180) na sídlišti Řepy.
Cíl bude na zahrádce restaurace U Petrů (Vidoule) od 18.00 do 20.00.
Vrcholným momentem pochodu bude v 17.30 symbolický odběr vzorku vody z Motolského potoka (na hrázi potoka nedaleko ulice Vstavačová pod Baumaxem).
Akce proběhne pod záštitou starosty Prahy 13 Davida Vodrážky, vystoupí na ní i soubor Lučinka.

Celoevropské setkání turistů EURORANDO se koná jednou za pět let. První ročník se uskutečnil v roce 2001 ve francouzském Štrasburku, druhý v roce 2006 v Českých Budějovicích a letos organizují Španělé v Andalusii třetí ročník, který bude mít slavnostní vyvrcholení v říjnu v Granadě.
Tématem nadcházejícího EURORANDA 2011 je voda jako životadárná tekutina, jako stále vzácnější zdroj, který by se lidé měli učit využívat hospodárně a ekologicky. V rámci EURORANDA 2011 bude odebírána voda z mnoha evropských toků a postupně slévána podle jednotlivých regionů a povodí a při závěrečném ceremoniálu slita do kašny ve španělské Granadě.

Do projektu Eurorando 2011 se významnou měrou zapojuje i Klub českých turistů. V Praze budou odebrány vzorky vody z říček a potoků v rámci pravidelných podvečerních pochodů Prahou od 19. 3. do 28. 5. Vzorky vody z Motolského potoka a dalších pražských toků budou slity v sobotu 28. 5. v Praze-Radotíně a odtud poputují až do Španělska.

http://www.praha13.cz

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO