Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

V Praze proběhne několik desítek plesů, krize je neohrozila

9. 01 2012 | Ani krize neohrozila pořádání plesů, karnevalů a tanečních večerů. Jen v Praze se budou od ledna do března konat desítky akcí, sezonu tradičně odstartovaly maturitní plesy. Tancechtiví Pražané ale mohou vyrazit i na křišťálový, folklorní nebo lékařský bál. Zimní radovánky pak vyvrcholí plesem v opeře.

Už od začátku ledna se konají plesy maturantů. Protože je v hlavním městě hodně škol a míst vhodných k uspořádání studentského plesu není tolik, běžně se tyto akce pořádají ve všední den. Ve velkém sále pražské Lucerny, tradičním místě maturitních plesů, jsou už téměř všechny dny až do konce března zarezervované právě studentskými bály.

Mnoho maturitních plesů přitom bude stejně okázalých a profesionálních jako zavedené plesy. Specializované agentury žákům nabízejí veškerý servis od natočení videa, zajištění moderátora, kapely a doprovodného programu až po osvětlení, ozvučení a laserovou show. Tyto služby stojí v řádu tisíců, proto mnoho maturantů připravuje ples svépomocí.

Kromě slavnostního bálu pak ale některé školy pořádají i mnohem méně formální after party v klubu, kam se studenti už bez rodičovského doprovodu přesunou kolem půlnoci. Například maturanti Malostranského gymnázia oslaví ples v Národním domě na Smíchově, večírek mají zamluvený v klubu Futurum.

Pražané však mohou vyrazit za zábavou a tancem i na mnoho dalších, často tematicky laděných bálů. V posledním lednovém týdnu se například v paláci Žofín uskuteční ples Rakušanů v Praze a ples lékařů. Na únor je pak naplánován třeba letecký ples v Lucerně, zahradnický ples na Žofíně nebo moravský bál v Národním domě na Smíchově. Ten se ponese ve znamení folkloru a krojů.

Pomyslným vrcholem plesové sezony bude 25. února ples v opeře. Jako téma letošního bálu pro společenskou smetánku byla zvolena doba Rudolfa II., návštěvníci se mohou těšit na opulentní hostinu a stylové dekorace. Do opery přitom budou moci jen hosté v předepsaném společenském oděvu, tedy muži ve fraku či smokingu a dámy v dlouhé večerní róbě. Cena vstupenky se může vyšplhat až na 7000 korun, výtěžek jde na charitu.

Začátek března bude patřit plesu Obecního domu a také křišťálovému plesu v Clam-Gallasově paláci, kde si mohou návštěvníci užít karnevalovou atmosféru s historickými kostýmy a pohádkovými maskami. Sezonu zakončí reprezentační ples Prahy 1 pořádaný 30. března na Žofíně. "Letos bude ve zlatém stylu, zazpívá proto i zlatý slavík Karel Gott," řekla mluvčí městské části Veronika Blažková. Praha 1 má kvůli krizi nižší příjmy a dotace od hlavního města. Většinu nákladů na ples chce proto zaplatit z příspěvků od sponzorů.

zdroj: ČTK

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO