Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

V Praze 13 je okolí škol a školek hlídáno kamerou

14. 09 2011 | Začátkem září byly v Praze 13 zprovozněny vnější kamerové systémy na 31 školních budovách – na všech 10 základních a 20 mateřských školách a na Domě dětí a mládeže. Jde vyloženě o vnější kamerový systém, který sleduje vnější část budov, areály škol a jejich okolí, ne interiéry a učebny.

Instalaci kamerových systémů uhradila městská část v rámci projektu Bezpečná třináctka. Letos na jaře a zvláště v létě byly všechny kamerové systémy dokončeny. Celkem bylo namontováno na 350 kamer - na mateřských školkách je v průměru 8 kamer a na budovách základních škol průměrně 16 kamer. Zřízení kamer s velínem v jedné mateřské škole stálo přibližně milión korun, v základní škole 1,5 miliónu. Nejdůležitější funkcí systému je samozřejmě ochrana samotného objektu školy před vloupáním i vandaly a sprejery. Očekává se výrazný pokles nákladů na opravy fasády. Druhým úkolem je dohled nad veřejným pořádkem v okolí škol a vytlačení problémových osob, bezdomovců a hlučné mládeže popíjející alkohol z okolí škol. Kamery mohou také ochránit děti hrající si na školním hřišti před obtěžováním nebo šikanou.

„Kamerové systémy jsou plně kompatibilní s Městským kamerovým systémem Městské policie hl. města Prahy a do budoucna by se měly stát jeho součástí,“ říká starosta Prahy 13 David Vodrážka. „Městská policie by tak získala možnost monitoringu dalších klíčových veřejných lokalit, což jí umožní rychleji reagovat na incidenty a pomůže při šetření trestné činnosti.“

Vedení městské části Praha 13 bude také usilovat o rozšíření Městského kamerového systému i do dalších exponovaných lokalit a  ve spolupráci se státní i městskou policií a Magistrátem hl. města Prahy má vytipovanou řadu vhodných míst pro kamery. 

www.praha13.cz

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO