Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

V neděli bude hostem písničkář Petr Linhart

9. 06 2010 | Červnové pokračování koncertů z cyklu Třináctého na třináctce, v neděli 13. června 2010 od 19.30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí, do kterého si východočeský písničkář a frontman skupiny Oboroh Slávek KLECANDR zve rozličné hudebníky, bude hudebně krajinomalebné. Hostem večera bude hledač tajemných a posvátných míst na mapách Čech, tichý muž s tichou elektrickou kytarou, písničkář Petr LINHART se skupinou 29 Saiten.

Červnové pokračování koncertů z cyklu Třináctého na třináctce, v neděli 13. června 2010 od 19.30 v Komunitním centru sv. Prokopa na Slunečním náměstí, do kterého si východočeský písničkář a frontman skupiny Oboroh Slávek KLECANDR zve rozličné hudebníky, bude hudebně krajinomalebné. Hostem večera bude hledač tajemných a posvátných míst na mapách Čech, tichý muž s tichou elektrickou kytarou, písničkář Petr LINHART se skupinou 29 Saiten.
Obklopen instrumentální extratřídou představí nejen písně z alba Sudéta (nominace na cenu Anděl 2007), ale i novinky z neméně silného alba Autobus do Podbořan. Koncert se koná v pražských Nových Butovicích (metro Hůrka), doporučené vstupné je 90 Kč a vstup bezbariérový.
Tento večer finančně podpořila Nadace Život umělce.

Petr Střešňák v Perspektivách KT o Slávkovi Klecandrovi píše: ,,Zvláštní pozornost si zasluhují jeho texty. Právem lze hovořit o rockové poezii, o současné poezii. Klecandr básnivým jazykem, srozumitelným ovšem, bez houštin "neprůchodných" metafor, předkládá příběhy a pocity dnešního člověka. Texty jsou plné tázání a tísní, nesklouzávají však do dekadentních či nihilistických poloh, naopak - prosvítá v nich zakoušená oprávněnost křesťanské naděje."   http://www.oboroh.cz  

Hudební publicista Ondřej Bezr o Petru Linhartovi ve své recenzi CD Autobus do Podbořan pro IDNES.CZ píše: ,,Svůj žánr označuje "landscape folk" a je to docela přesné. Nejenže jej k tvorbě písní inspiruje krajina a příběhy, které se v ní odehrávají nebo odehrály, ale sound jeho desek přímo takové krajiny s neobyčejnou naléhavostí evokuje. Petr Linhart do svých písniček dokázal otisknout skutečně zcela originální, vlastní hlubokou stopu. Takovou, jakou za sebou nechává při svých inspirativních procházkách sudetskou krajinou. Album laděním i tematicky přímo navazuje na Linhartův sólový debut Sudéta. Jeho nálada vlastně není až tak vzdálena ani Linhartově domovské skupině Majerovky brzdové tabulky, spojuje je cit pro jisté tajemno i schopnost dosáhnout "širokého" soundu za pomoci relativně minimalistických prostředků."   http://www.petrlinhart.cz  

Místa je možné si rezervovat do sobotní půlnoci 12. 6. na této mailové adrese. Více informací najdete na www.trinactnatrinact.blog.cz.

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO