V areálu na recyklaci plastů hasí hasiči požár

Hasičům se podařilo po téměř třech hodinách lokalizovat masivní požár skládky v areálu na svoz recyklačních plastů v Dolnoměcholupské ulici v Praze. Oheň se dál nešíří, nehrozí už žádné nebezpečí, řekla ČTK dnes po 16:30 mluvčí hasičů Pavlína Adamcová. Třetí, tedy nejvyšší stupeň požárního poplachu ale stále trvá. Dohašování potrvá do nočních hodin, možná až do rána. Při požáru se nikdo nezranil.

Zastřešená skládka, kde byly uloženy plastové věci, ale i palety a další předměty, začala hořet kolem 13:30. Postupně bylo na místo přivoláno 11 hasičských jednotek. Profesionálové, dobrovolní i podnikoví hasiči zasahují v dýchací technice a prolévají masivní požár ze země i z několika vysokozdvižných plošin. Po lokalizaci začali hořící skládku rozhrabávat těžkou technikou.

Z objektu se stále valí sloup hustého černého dýmu, který je viditelný na velkou vzdálenost. Podle svědků byl odpoledne vidět až z Hradčan.
 
"Chemici nenaměřili ve vzduchu koncentrace škodlivin, které by ohrožovaly zdraví lidí," uvedla Adamcová. Vyšší koncentrace byly jen v nedaleké areálu firmy Zentiva. Lidem v Dolních Měcholupech hasiči z preventivních důvodů doporučili neotevírat okna.
 
zdroj: ČTK