Ukradl mobil a ve stejný den po propuštění jel v protisměru

Pražská policie zadržela dvakrát během jednoho dne šestatřicetiletého muže, nejprve pro krádež mobilního telefonu a pak pro jízdu v protisměru. Když policisté v pondělí chytili muže po údajné krádeži, žalobce rozhodl, že bude stíhán na svobodě. Jen hodinu a půl po propuštění byl prý přistižen při jízdě autem v protisměru, a to navzdory zákazu řízení. Na policejním webu to dnes oznámila mluvčí Jana Rösslerová.

Podezřelý podle ní v pondělí kolem 14:30 ukradl v hostelu v Praze 9 jinému muži mobilní telefon v hodnotě 14.000 korun. "Využil toho, že se devatenáctiletý mladík sprchoval ve společné koupelně," uvedla Rösslerová. Starší z mužů pak nasedl do auta a ujel pryč.

"Majitel však pomocí GPS aplikace v telefonu zjistil polohu vozidla a vše ohlásil na tísňové lince," sdělila mluvčí. Policisté řidiče zadrželi v Žitné ulici v Praze 2 a v jeho autě prý našli odcizený telefon.
 
Navíc zjistili, že zadržený má dva zákazy řízení platné do roku 2015. Je proto podezřelý z krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, za to mu hrozí až tři roky vězení. Státní zástupce rozhodl, že muž bude stíhán na svobodě. Krátce před 22:00 byl propuštěn.
 
Ještě před půlnocí ale stejného muže zastavila hlídka v Sokolovské ulici, když navzdory zákazu řízení opět jel autem, navíc v protisměru. Policisté muže znovu zadrželi pro podezření z maření výkonu úředního rozhodnutí a po konzultaci s žalobcem ho opět pustili na svobodu.
 
zdroj: ČTK