Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Uchazeči o práci byli zapojeni do veřejně prospěšných prací

12. 07 2011 | V prvním červencovém týdnu spustila MČ Praha 13 Pilotní projekt pracovních příležitostí v rámci veřejně prospěšných prací a veřejné služby. Smyslem projektu je zlepšit úklid veřejných prostranství v Praze 13 a současně nabídnout pracovní příležitost pro uchazeče o zaměstnání evidované na Úřadu práce ČR.

Pracovní skupina zatím uklízela velice exponovaný a znečišťovaný prostor v okolí stanice metra Hůrka a další místa v Nových Butovicích. Postupně bude uklízet další vytipovaná veřejně přístupná prostranství v okolí stanic metra, obchodů a sportovišť na sídlištích Stodůlky, Lužiny a Velká Ohrada.

Do úklidu veřejných prostranstvé Prahy 13 se zapojila skupina 9 uchazečů o práci. Jeden uchazeč doporučený Úřadem práce ČR převzal funkci „skupináře“.  Jeho úkolem je koordinovat práci ostatních členů skupiny, vydávat pracovní pomůcky, přidělovat a kontrolovat práci a evidovat odpracované hodiny. Tento pracovník byl na dobu určitou zařazen do stavu zaměstnanců úřadu s tím, že platové prostředky bude hradit Úřad práce ČR. Zbývajících osm (do budoucna deset) členů skupiny  tvoří uchazeči o zaměstnání, kteří současně pobírají dávky hmotné nouze od odboru sociální péče a zdravotnictví Úřadu MČ Praha 13. V případě, že odpracují měsíčně minimálně 20 hodin veřejné služby (maximálně 40 hodin), budou jim v souladu se zákonem o hmotné nouzi zvýšeny dávky. Praha 13 hradí náklady na pracovní a ochranné pomůcky a na likvidaci sesbíraných odpadků.

www.praha13.cz

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO