Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Tajemství ženské krásy, zdraví a síly

2. 06 2011 | Unavená zaměstnankyně, přetížená manažerka, nestíhající matka – které z žen by nebyl tento obraz cizí? Jak zvládnout všechny povinnosti, které na nás klade současná hektická doba v zaměstnání a nekonečné povinnosti v rodině? Je možné si přitom ještě najít čas na sebe?

Co s tím?

Možná  by poslední otázka měla znít jinak. Co se stane, když si ho na sebe neuděláme? Zdánlivě nic, protože naše společnost, silně orientovaná na výkon a konkurenční boj, jistě ocení „superženu“, která vše zvládne. Ovšem co na to říká ženská duše a ženské tělo? Ty už tak spokojené nejsou a nejprve tiše a později hlasitě protestují. Jejich řeč neslyšíme, a přece k nám mluví jasně – pocitem smutku, prázdnoty, vyčerpání, nedostatkem energie a elánu, bolestmi hlavy, kloubů. Výčet by mohl být nekonečný – co žena, to jiná řeč těla i duše. 

A jak?

Když  si uvědomíme nějaký nedostatek, svoji nenaplněnou potřebu a touhu, nabízí se další otázka: „Jak to mohu změnit?“ Jednou z odpovědí by mohlo být kouzelné slovo Mohendžodáro. Dříve označovalo starobylé indické město, dnes se za tímto názvem skrývá tantrické jógické cvičení pro ženy všech věkových kategorií, které může současné přetížené ženy vést zpátky k sobě, umožnit jim naslouchat svému tělu i duši. 

Cvičení  Mohendžodáro aktivuje energii pánevního dna a skrze ženské orgány a srdce ji rozvádí do celého těla, které pak posiluje a harmonizuje. Ze cvičení mají ženy mnohostranný užitek, a to na úrovni zdravotní, tělesné, energetické, při milování. Z čistě zdravotního hlediska u starších žen odstraňuje problémy s inkontinencí, prolapsem dělohy, výrazně zmenšuje riziko opakovaných zánětů, výtoků a krvácení. U mladších žen mírní nebo úplně eliminuje bolesti při menstruaci.  

Při cvičení  se do těla uvolňuje velké množství estrogenů. Mohendžodáro totiž aktivuje žlázy s vnitřní sekrecí a ty jej začnou ve větší míře produkovat. Tento cvik zachovává dynamiku mládí a zvládne jej každá z nás. Ženy, které  jej pravidelně cvičí, jsou známé svojí krásou a svěžestí do vysokého věku, protože pohlavní hormony ovlivňují to, jak se žena ve skutečnosti cítí, jestli je plná energie, nebo povadlá a unavená. 

Vlastně  spíš než cvičení by bylo vhodnější jej nazvat posvátným tantrickým rituálem, který má ženu transformovat, vést ji do svého nitra, k sobě, ke svobodě, kreativitě, ženské intuici, uvolněnosti, spontánnosti a radosti. Prostřednictvím jednotlivých asán, meditací a společně sdílených prožitků v posvátném ženském kruhu se stává nástrojem, kterým může žena nalézt sebe sama, svoji cestu a odhalit své potřeby. Aby žena mohla být skutečnou probuzenou ženou, potřebuje prožít sebe sama. Mohendžodáro jí umožní přijmout její ženskou energii a sílu, objevit originalitu a vlastní žár.

Oslovil Vás některý z těchto aspektů?

Chcete se ponořit hlouběji do sebe a objevit svou vášeň, ženskou sílu, krásu, spontánnost, kreativitu a radost? Chcete odhalit skryté tajemství a osvobodit se od negativních zkušeností? Pak mě kontaktujte a já Vám ráda odpovím na Vaše otázky a s láskou Vás podpořím na Vaší cestě vědomé ženy.

Unavená  zaměstnankyně, přetížená manažerka, nestíhající  matka – které z žen by nebyl tento obraz cizí? Jak zvládnout všechny povinnosti, které na nás klade současná hektická doba v zaměstnání a nekonečné povinnosti v rodině?  Je možné si přitom ještě najít čas na sebe? 

http://www.rozkvetanizeny.estranky.cz

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO