Soutěž Do práce na kole začíná

V Praze, Brně, Liberci a Pardubicích včera začala soutěž Do práce na kole, do které se už přihlásilo kolem 1500 lidí rozdělených do zhruba pěti stovek týmů. Cílem kampaně, za kterou stojí iniciativa Auto*Mat, je inspirovat lidi k každodennímu využívání bicyklů.

Po celý květen budou do zaměstnání na kole jezdit například bankéři, právníci, architekti, vědci, zaměstnanci ministerstev a úřadů. Své týmy přihlásila například liberecká zoologická zahrada, pražský dopravní podnik, Český hydrometeorologický ústav, dánské, nizozemské a americké velvyslanectví, Dům umění města Brna, kancelář veřejného ochránce práv i liberecký magistrát.

Soutěžit se bude v několika disciplínách, kromě pravidelné dojížďky do práce se mohou účastníci utkat i v soutěži o nejkreativnější tým. Organizátoři ocení i zaměstnavatele, kteří vytvoří pro zaměstnance dojíždějící na kole vhodné podmínky.
 
Týmy se registrovaly celý duben na webu www.dopracenakole.net. Pořadatelé myslí na opozdilce a prodloužili lhůtu pro registraci týmů do páteční půlnoci. Soutěžit se bude celý květen. Vítězové budou vyhlášeni 7. června. Ze soutěžních týmů, které absolvovaly více než dvě třetiny svých cest do práce na kole, budou navíc organizátoři každý týden losovat vítěze.
 
Kampaň se loni konala v Praze, zapojilo se do ní 1025 zaměstnanců ze 181 firem a institucí.
 
zdroj: ČTK