Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Předsedou představenstva se stal Lich

13. 03 2012 | Představenstvo pražského dopravního podniku dnes podle očekávání zvolilo svým předsedou nového šéfa podniku Vladimíra Liche (64). S Lichem firma zároveň uzavřela smlouvu, která mu zajišťuje post generálního ředitele největší městské firmy. ČTK to sdělila mluvčí podniku Aneta Řehková. Liche do funkce doporučilo vedení hlavního města a minulý týden také dozorčí rada podniku.

Lich, který do loňska působil ve firmě A.T. Kearney, novinářům už minulý týden řekl, že chce v podniku prověřit smlouvy s dodavateli a kontrolu nastavit tak, se v podniku neděly takové věci jako v minulosti. Média v minulých týdnech upozornila na několik podezřelých kontraktů, prostřednictvím kterých mohly být z firmy vyváděny peníze.

Vedení města jméno nového ředitele oznámilo před několika týdny poté, co zrušilo výběrové řízení na agenturu, která měla nového ředitele vybrat. Město od začátku tvrdilo, že Lich má být dočasným krizovým manažerem. Lich pak řekl, že nemá omezený mandát, podle primátora by mohl v podniku zůstat zhruba půl roku až dva roky.

Dopravní podnik je největší městskou firmou, ročně dostává z městského rozpočtu na provoz přes deset miliard korun.

zdroj: ČTK 

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO