Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Praha13 získala stříbrné místo

21. 11 2011 | Městská část Praha 13 se v rámci letošního pražského kola srovnávacího výzkumu Město pro byznys umístila na druhém místě. Ocenění přebírala 27. října na Staroměstské radnici tajemnice Úřadu MČ Praha 13 Kateřina Černá. V konkurenci dvaadvaceti městských částí zvítězila letos Praha 19, na třetím místě skončila Praha 4.

Praha 13 byla velmi dobře hodnocena v oblasti kvality lokality a přístupu veřejné správy. Hodnotí se také kapacita mateřských škol, rozsah úředních hodin a elektronická komunikace radnice. Kromě toho obdržela Praha 13 dílčí uznání za nejvyšší investice z městského rozpočtu. 

Městské části hlavního města Prahy se ve výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě dvaceti šesti kritérií rozdělených do čtyř oblastí: podnikatelské prostředí, kvalita lokality, přístup veřejné správy a telefonický průzkum mezi podnikateli. 

Praha 19 se posunula do čela z loňského čtvrtého místa. První příčku si zaslouží díky nejlepším dílčím výsledkům v oblasti kvality lokality a v průzkumu mezi podnikateli. V první jmenované kategorii se zohledňuje kriminalita, znečištění ovzduší či počet registrovaných pacientů na jednoho lékaře. 

„Jsem rád, že v Praze se mnohé v posledních letech podařilo. Radnice obvykle považují podnikatele a firmy za své klíčové partnery a snaží se jim dlouhodobě vytvořit příznivé prostředí. Protože tam, kde se daří podnikání, se zpravidla dobře daří i obyvatelstvu,“ řekl na slavnostním setkání prezident Hospodářské komory České republiky Petr Kužel.

Srovnávací výzkum, který vyhodnocuje podnikatelské prostředí v 227 obcích České republiky, vyhlásil již počtvrté týdeník Ekonom ve spolupráci se společností Eurovia CS, Hospodářskou komorou ČR a agenturou Datank, s mediální podporou ČT 24 a Českého rozhlasu.

www.praha13.cz 

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO