Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Praha 13 je prvním elektromobilním úřadem

4. 06 2010 | Starosta Prahy 13 David Vodrážka dnes převzal elektromobil a nabíjecí stanici. Úřad městské části Praha 13 se tak stal vůbec prvním úřadem v republice, který bude jako služební vozidlo využívat ekologický automobil na elektřinu. Elektromobil Peugeot Electric může jet rychlostí až 90 km/h a na nabitou baterii ujede až 130 kilometrů.

Starosta Prahy 13 David Vodrážka dnes převzal elektromobil a nabíjecí stanici. Úřad městské části Praha 13 se tak stal vůbec prvním úřadem v republice, který bude jako služební vozidlo využívat ekologický automobil na elektřinu.  Elektromobil Peugeot Electric může jet rychlostí až 90 km/h a na nabitou baterii ujede až 130 kilometrů.

„Elektromobily představují pro města ideální řešení. Jsou tiché, neprodukují žádné zplodiny a ve spotřebě svého paliva jsou vysoce efektivní,“ řekl starosta David Vodrážka. V západní Evropě, Spojených státech a na Dálném východě se elektromobily postupně stávají běžnou součástí městského provozu. Často mají zvýhodněný vjezd do center v rámci mýtného, parkovací místa zdarma atd.

V České republice zatím bezemisní doprava příliš rozšířená není. „Pokud nepůjdou města příkladem, bude trvat velmi dlouho, než se tento způsob dopravy rozšíří,“ míní starosta Vodrážka. V Praze zatím fungují dva elektrobusy, které provozuje na pravidelné trase Dopravní podnik. O větší podpoře uvažuje i pražský magistrát, zatím však bez konkrétních cílů. 

Praha 13 se zároveň stala zakládajícím členem iniciativy elektromobilniurad.cz. Tato nově vzniklá iniciativa bude sdružovat všechny úřady, které aktivně zařazují elektromobily do své agendy a podporují tak jejich rozvoj. Jejími členy se mohou stát  města a obce, které se zasazují o čistou dopravu a kvalitnější život.

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO