Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Pikniková loučka

13. 06 2011 | Uprostřed Centrálního parku Prahy 13, v sousedství venkovní posilovny, vybudovala městská část oplocenou piknikovou loučku. „Loučka je určená k odpočinku a posezení s dětmi v trávě, ale třeba také ke cvičení,“ řekl při slavnostním otvírání loučky 9. června zástupce starosty Prahy 13 Aleš Mareček.

„Nízký plot zabraňuje přístupu psům, takže si zde návštěvníci mohou bez rizika sednout a pustit své děti do trávy.“ Spolu s místostarostou stříhal pásku také mistr světa ve sportovním aerobiku David Huf. Ten zde pak zahájil kondiční cvičení, kterého se zúčastnilo asi 30 cvičenek.

Na travnaté ploše jsou umístěna opalovací lehátka z akátového dřeva a lavičky v dopoledne zastíněném prostoru. Dětem je určen akátový drak, sloužící jako prolézačka, lavička a tak trochu i skluzavka. Plot z pletiva postupem času přeroste živý plot z habru, který bude stříhaný  přibližně na výšku jednoho metru.

Cvičení zdarma pro seniory, maminky s dětmi i ostatní příchozí pořádá Praha 13 po loňském úspěchu celý červen třikrát týdně. Padesátiminutové cvičení pod vedením profesionálních trenérů z týmu Davida Hufa probíhá v Centrálním parku  v pondělí  v 10.00 (Nordic Walking), ve středu v 16.00 (kondiční cvičení) a ve čtvrtek od 10.00 (kondiční cvičení s hlídáním dětí). Sraz je vždy před budovou sociálního zařízení ve střední části parku, cvičí se na přilehlém hřišti, ve venkovní posilovně nebo na loučce.

www.praha13.cz

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO