Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Park Panská zahrada prošel změnami

24. 06 2011 | Starý park Panská zahrada ve Stodůlkách prošel díky investicím Městské části Praha 13 několika výraznými změnami a prokoukl. Po dokončení revitalizace parku zprovoznil starosta Prahy 13 David Vodrážka se svými zástupci Alešem Marečkem a Davidem Zeleným v úterý 21. června dvě nejvýznamnější novinky - dětské hřiště a fontánu.

Dětské hřiště je v přírodním stylu a je vybaveno hrádkem se skluzavkou, dvojhoupačkou a pískovištěm s keramickou obrubou. Výraznou dominantou hřiště je dvouhlavé keramické zvíře ze sochařské dílny manželů Koláčkových. Pracovníci odboru životního prostředí nazvali jeho hlavy podle stavebních dělníků Andrej Petrovič a Petr Andrejevič. Zvíře ocenili i přítomné děti z nedaleké Základní školy Kuncova. K dětskému hřišti vede přes Prokopský potok lávka a houpací most.

Fontána v horní části parku se skládá  z několika mělkých bazénků s tryskami, které jsou stupňovitě zasazeny do velké louky ve svahu, olemovány dlažbou a doplněny keramickými sedátky. V nejvyšší části tryská voda z barevných keramických skulptur. Vodní prvky slouží k osvěžení klimatu zahrady, k posezení a samozřejmě také ke hrám dětí.

Oběma novým stavbám v Panské zahradě předcházely zemní úpravy a likvidace nevzhledných betonových sloupů. Proběhla také rekonstrukce obou rybníků, která zahrnovala opravu kamenných obvodových zdí břehů, stavidel a přístupových cest. Letos na jaře byly provedeny nové výsadby vodomilných a vodních rostlin pomocí technologie kokosových válců se sazenicemi.  Pás postupně kvetoucích keřů byl vysazen v okolí schodů směrech do Chalabalovy ulice. V rámci pravidelné údržby byly letos brzy na jaře zmlazeny keře a na stromech byly provedeny zdravotní řezy. Zejména v okolí fontány budou ještě vysazeny trvalky.

www.praha13.cz

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO