Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Nově otevřený park ve vnitrobloku Mohylová

26. 09 2011 | Dne 19. září byl slavnostně předán do užívání nově revitalizovaný prostor vnitrobloku Mohylová, který ocení zejména obyvatelé sídliště Lužiny. Symbolickou pásku zde přestřihli starosta Prahy 13 David Vodrážka a jeho zástupce Aleš Mareček.

Revitalizace vnitrobloku Mohylová byla nutná vzhledem k nepřehlednému a zanedbanému odpočinkovému prostranství. Zeleň zde působila smutným dojmem a také mobiliář byl zastaralý a rozbitý. Projekt revitalizace přinesl oživení celého prostranství a  zcela novou parkovou úpravou. Z provozních důvodů byly práce rozděleny na dvě etapy, z nichž první proběhla v roce 2010 a druhá letos.

Plocha pod stromy byla vyčištěna od nevzhledných keřů, mnohé keře nahradily trvalkové výsadby. Byla vybudována nová dlážděná cesta s lavičkami. V rohu vnitrobloku jsou zachovány 4 převislé břízy, které jsou doplněny atraktivním parkovým posezením. V závěrečné fázi byly vysázeny květiny a instalován drobný mobiliář. Nově vzniklý  park působí harmonicky a má příjemnou atmosféru. Celkové náklady na revitalizaci 6 miliónů korun uhradila městská část z prostředků získaných prodejem bytových domů.

www.praha13.cz

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO