Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Nová zeleň pro sídliště Lužiny

9. 06 2010 | Jako každé jaro, i letos Praha 13 upravila další plochy veřejné zeleně novými výsadbami. Rekultivované plochy byl koncem května zkontrolovat i starosta městské části David Vodrážka společně s pracovnicemi odboru životního prostředí a dětmi ze Základní školy praktické a speciální Trávníčkova, které pomáhaly při sázení.

Tentokrát byly nově upraveny tři plochy na sídlišti Lužiny.  Stupňovité záhony před FZŠ Trávníčkova byly opatřeny ochrannými plůtky a byla vyměněna zemina. Současně byly opraveny lavičky, zlikvidovány přerostlé a nevhodné keře a vysazeny stálezelené i opadavé druhy keřů, kvetoucí trvalky a cibuloviny.

Odpočinková zóna Trávníčkova - Fantova je určena mimo jiné seniorům z blízkého Domu pro seniory Lukáš. Vznikla na ploše, kde byly původně nevyužívané sušáky na prádlo a velké betonové pískoviště. Celá plocha byla zkultivována, byla navezena kvalitní zemina a provedeny výsadby parkového typu. Bylo vysazeno 12 nových stromů, v přední části byl zachován cenný platan. Podél plotu školy je nový živý plot z habrů, který časem vytvoří kulisu kvetoucím keřům a trvalkovým záhonům. Také byl rozmístěn nový kvalitní mobiliář.

U Domu pro seniory Lukáš ve vnitrobloku Trávníčkova- Fantova byla dále obnovena  alej, původně tvořená jeřáby ptačími, které v městských podmínkách trpí suchem a vysokými teplotami a postupně odumírají.  Suché stromy byly nahrazeny odolnějším jeřábem mukem,  v případě úhynu budou nahrazovány i další.  Navíc byly stromy bohatě podsazeny keři.  Byly také zrekonstruovány dva vyvýšené záhony, které po obložení dřevem slouží k posezení. 

Rekultivace všech tří ploch stála celkem přibližně 5 miliónů korun a byla hrazena prostředky  získanými z prodeje bytových domů.

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO