Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Nová parkovací místa se projednávala veřejně

2. 03 2012 | V průběhu února proběhla na radnici dvě setkání, která se zabývala možnostmi zvýšení parkovacích míst v Zázvorkově a v Bellušově ulici na Lužinách. K veřejnému projednání navrhovaného řešení, které bylo svoláno v souladu s principy Místní agendy 21, byli pozváni vždy obyvatelé projednávané ulice.

K dispozici jim byl dopravní inženýr Luděk Zatloukal, Miroslav Jíra z odboru dopravy, předseda dopravní komise Pavel Sirotek, člen komise Vít Bobysud a Jiří Neckář za Místní agendu 21.  

Ve středu 8. února přišli obyvatelé Zázvorkovy ulice, kteří dlouhodobě pociťují nedostatek parkovacích míst a iniciovali změnu. Odbor dopravy ve spolupráci s dopravním inženýrem Luďkem Zatloukalem navrhl řešení, spočívající ve zřízení 21 nových parkovacích míst, které poté schválila a doporučila i komise dopravy. Návrh na setkání představil autor studie Luděk Zatloukal, který vysvětlil, že velkorysejší varianta nemůže být realizována vzhledem k umístění kolektorů a kabelových sítí. Z diskuse pak vyplynul reálný návrh na zřízení dalších 9 parkovacích míst, který prověří odbor dopravy. Všichni přítomní vyjádřili jednoznačný souhlas s řešením situace.

O 14 dní později, 22. února, proběhla diskuse s obyvateli Bellušovy ulice. Inženýr Zatloukal seznámil přítomné se studií, která v ulici přinese přibližně 60 parkovacích míst díky zúžení středového pásu a změně způsobu parkování na kolmé. Někteří přítomní vyjádřii obavy z úbytku zeleně, byli však ujištěni, že zúžené zelené pásy budou rekultivovány a že všechny odstaraněné stromy budou nahrazeny novými. Argument, že auta by měla spíše parkovat na ploše mimo Bellušovu ulici, byl vyvrácen, protože jde o soukromý pozemek. V závěrečném orientačním hlasování podpořila naprostá většina přítomných navrhované řešení, které by za příznivých okolností mohlo být realizováno ještě v tomto roce.

www.praha13.cz

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO