Několik desítek bytů vyhořelo, Praha13 nabídla poškozeným rodinám pomoc

18. 08 2011 | Požár, který v neděli 14. srpna v podvečer zachvátil zhruba 450 m² stření plochy panelového domu v ulici Suchý vršek v Praze 13, si vyžádal evakuaci desítek lidí. Po okamžitém zásahu hasičů je bohužel asi 40 bytů z celkem tří domů značně poškozených. Na vzniklou situaci okamžitě zareagovalo vedení městské části.

„Pomoc, kterou jsme okamžitě nabídli obyvatelům domů, spočívá v dočasném ubytování nejvíce postižených obyvatel v krizových bytech naší městské části, dále jsme rodinám, které potřebují vyklízet své byty, nabídli umístění dětí ve školském zařízení v Krkonoších. Děti budou mít pobyt zcela zdarma, pojede-li s nimi i jeden z rodičů, bude si hradit pouze stravu,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka a dodal: „Nabízenou pomoc na náhradní ubytování ihned využily 4 rodiny, stejný počet se na radnici obrátil v pondělí 15. srpna.“

Situace se díky dovoleným stále mění. Operativně ji řeší starosta David Vodrážka spolu s Karlem Brandou, ředitelem akciové společnosti Trigema Building, která prováděla na zmíněném objektu rekonstrukci střechy. Podle jeho slov se příčina požáru vyšetřuje.

Momentální prioritou zmíněné společnosti je zajistit ubytování rodinám, jejichž byt byl nejvíce poškozený, a to po dobu, než se budou moci do svých domovů vrátit. Od úterý 16. srpna přímo před poškozenými domy slouží mobilní kancelář, kde se občané mohou dozvědět, jak při řešení vniklé situace postupovat. Do doby, než se budou moci lidé do svých bytů vrátit, je zajištěna i jejich nepřetržitá ostraha, Městská část Praha 13 zajistila zvýšený policejní dohled. Společnost Trigema se bude podílet na financování pobytu dospělého doprovodu dětí v Krkonoších.

Podle vyjádření správce objektů Štěpána Černého se práce na rekonstrukci střechy nezastaví, budou pokračovat rychleji, aby se zabránilo škodám, které by mohly způsobit deště.

www.praha13.cz

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO