Nad projektem Vila dům Na Vinici od PSN zavlála glajcha

Společnost PSN dovedla do fáze hrubé stavby projekt Vila dům Na Vinici na pražských Vinohradech. Vyrůstá zde celkem 27 bytů v dispozicích 1+kk až 3+kk, většina s balkonem či předzahrádkou. Třetina z nich již našla nové majitele. Kolaudace je plánovaná na léto letošního roku.

V komorním projektu Vila dům Na Vinici developer dovršil stavbu železobetonové konstrukce a nyní přistoupil k osazování oken. Dále pokračují vyzdívky bytových příček a instalují se rozvody technických zařízení. Práce samozřejmě postupují rovněž v exteriéru, konkrétně na fasádách a také terénních úpravách. Generálním dodavatelem stavby je společnost POHL cz. PSN plánuje budovu zkolaudovat letos v létě, noví obyvatelé by se měli stěhovat na počátku roku 2023.

„Máme radost, že stavba zatím běží podle plánu – a to i přes všechny nepříznivé faktory, které v uplynulých měsících zasáhly celý realitní trh, jako například extrémní zdražování stavebních materiálů a nedostatek pracovní síly,“ uvádí ředitel developmentu společnosti PSN Štěpán Smrčka a dodává: „O projekt evidujeme díky jeho skvělé lokalitě na dosah oblíbeného parku Grébovka, funkčním technologiím pro maximální komfort a elegantnímu designu s využitím přírodních materiálů velký zájem. Aktuálně tak máme prodáno kolem 30 % jednotek.“

V ulici Perucká v Praze 2 vyroste 27 bytů o velikosti od 27 do 73 m2 a dispozicích 1+kk až 3+kk. K většině z nich náleží balkon či předzahrádka. Jejich součástí se stane řízené větrání s rekuperací, v nejvyšším patře pak i příprava pro klimatizaci. Chybět nebudou ani garážová stání situovaná v suterénu domu. Tam budou pro budoucí rezidenty připraveny také sklepní úložné prostory. 

Moderní a praktické byty

Bytové jednotky se vyznačují nadčasovým designem, jenž dokreslí jejich praktické pojetí a společně vytvoří útulné bydlení. Hodí se pro spokojený rodinný život a zároveň dýchají mladistvým elánem s esencí lehkosti. Hru světla v interiérech provázejí harmonické přírodní tóny, čisté linie a barvy, které mohou vkusně oživit například motivy zeleně. Již ve standardu je developer vybaví plovoucí dřevěnou lamelovou podlahou a dřevěnými okny s trojsklem.

Bytový dům s 1 podzemním a 4 nadzemními podlažími, s posledním ustupujícím, respektuje okolní zástavbu. Jeho fasáda se ponese v nadčasové šedo-bílé kombinaci. Architektonické řešení studia Ofstone dbá na tradiční hodnoty bydlení. Důmyslně využívá okolní křivky, například prostřednictvím balkonů, teras a oken zrcadlí energii zdejší lokality. 

Pod balkony vznikne dlážděná terasa s přímým vstupem na předzahrádku na střeše suterénu, která přechází do volného prostoru se zatravněním. Poskytne tak rezidentům klidné místo pro relaxaci a setkávání.

Příjemné bydlení se všemi vymoženostmi metropole

Vinohrady dlouhodobě patří k jedné z nejžádanějších a nejprestižnějších pražských čtvrtí. Disponují totiž všemi benefity života v centru města a zároveň si uchovávají místa s klidnou a rodinnou atmosféru se spoustou zeleně.

Vila dům Na Vinici vyrůstá na západní části Perucké stráně, kde se v minulosti nacházely vinice a sady. Dnes jde o oblíbený městský park zdobený řadou dřevin. Malebné stezky vedou do navazujícího parku Grébovka s krásným výhledem na panorama hlavního města. Součástí areálu je také venkovní posilovna nebo hřiště na pétanque. Okolí bytového domu skýtá spoustu příležitostí pro aktivní život, sport, wellness, zábavu i kulturu. Lokalitu charakterizuje rovněž vynikající občanská vybavenost a skvělá dopravní dostupnost. V těsné blízkosti domu sídlí několik základních a mateřských škol, pošta a poliklinika. Jen pár minut pěšky jsou situovány i restaurace a obchody. Dopravní spojení zajišťují nedaleké tramvajové zastávky s napojením na linky metra a také vlak ze stanice Vršovice.