Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Na Štvanici se otevřelo venkovní kluziště

16. 01 2012 | Na pražském ostrově Štvanice se v neděli dopoledne otevřelo venkovní kluziště, které v minulých dnech vyrostlo na místě zbouraného zimního stadionu. Zájemci si mohou zabruslit denně od 10:30 do 21:20, řekla ČTK mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská. Kluziště bude v provozu asi do 11. března.

Kluziště má rozměry 15 krát 30 metrů. V místě je také sociální zařízení a občerstvení. Za jeden blok bruslení, který trvát asi dvě až dvě a půl hodiny, zaplatí dospělí 50 korun. Děti do tří let mají mít bruslení zdarma. Děti od čtyř do 14 let mohou bezplatně bruslit každý den do 15:00, poté zaplatí 30 korun za jeden blok. Půjčení bruslí vyjde na 40 korun, zájemci si ale musí připravit také vratnou kauci ve výši 500 korun.

Provozovatelem kluziště je společnost ČKD chlazení. Smlouvu s dodavatelem město uzavřelo už před Vánoci, v prvním lednovém týdnu se začalo se stavbou ledové plochy. Podle jednatele firmy ČKD chlazení Josefa Svobody může ledová plocha fungovat zhruba do deseti stupňů nad nulou.

Na Štvanici se v minulosti bruslilo v památkově chráněném zimním stadionu. Za posledních několik let ale velmi zchátral, loni se na něm dokonce propadla střecha. Poté byl uzavřen a v květnu zbourán, což vyvolalo silnou kritiku.

"V tuto chvíli nemáme jinou možnost, než na tomto místě umístit mobilní kluziště. Nyní připravujeme projektovou dokumentaci na kompletní revitalizaci celého ostrova Štvanice, který bude využit ke sportovním a volnočasovým aktivitám," uvedla radní Aleksandra Udženija (ODS).

Praha Štvanici před lety pronajala firmě Meridianspa, která měla ostrov opravit, s pracemi ale nezačala. Bránily jí v tom také soudní spory o pronájem zimního stadionu mezi městem a jiným soukromníkem. Praha loni rozhodla, že smlouvu vypoví. Meridianspa ale s výpovědí nesouhlasí, hlavnímu městu hrozí soudním sporem.

Kromě Štvanice si mohou obyvatelé Prahy zabruslit například na kluzišti na Ovocném trhu nebo na ledových plochách v některých nákupních centrech.

zdroj: ČTK 

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO