Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Martin získal výtahovou plošinu

5. 09 2011 | Dne 30. srpna převzal ve FZŠ Mezi Školami v Praze 13 žák šesté třídy Martin Navrátil, který je upoutaný na elektrický invalidní vozík, klíče od výtahové plošiny. Ta ho v části školy, kde není bezbariérový přístup, dopraví do vyšších poschodí budovy, tudíž všechny učebny budou i pro něj dosažitelné.

Uvedení plošiny do provozu byli přítomni starosta Prahy 13 David Vodrážka, jeho zástupce David Zelený, ředitelka o. s. Peppermint Šárka Kuželová, vedení školy a další hosté.

K instalaci plošiny dali podnět radní Prahy 13 Zbyněk Pastrňák a Vítězslav Panocha, oba členové Školské rady, na kterou se obrátil Martinův otec. Celý projekt v hodnotě 600 000 korun zastřešilo občanské sdružení Peppermint, věnující se znevýhodněným dětem a mládeži.

Na financování projektu se podílely Nadace Charty 77, Městská část Praha 13, FZŠ Mezi Školami, o. s. Peppermint a v neposlední řadě žáci školy. Ti přispěli částkou zhruba 40 tisíc korun.

„Důležité je, že se na zakoupení a instalaci výtahové plošiny, díky které může Martin být i nadále žákem této školy, podílela nejen řada subjektů, ale také žáci a jejich rodiče,“ řekl starosta David Vodrážka. „Je vidět, že když se lidé dají dohromady, dokáží společně to, co by pro jednotlivce bylo nemožné. Školy v Praze 13 byly budovány zejména v 80. a 90. letech, nejsou bohužel ještě bezbariérové a toto je určitý návod, jakým způsobem postupovat i v dalších školách.“

www.praha13.cz

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO