Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Loni navštívil Prahu rekordní počet lidí

3. 01 2012 | Prahu loni navštívilo dosud nejvíce turistů. Podle propočtu analytické společnosti Mag Consulting jich do hlavního města přijelo 5,2 milionu. Dosavadní rekord padl v roce 2010, kdy podle Českého statistického úřadu Prahu navštívilo 4,7 milionu lidí.

Dominantní podíl mezi návštěvníky Prahy mají zahraniční turisté, jejichž počet dosáhl 4,5 milionu, uvedl ředitel Mag Consulting Jaromír Beránek. Zvýšil se i počet přenocování. Podle Beránka turisté v ubytovacích zařízeních loni strávili 13,2 milionu nocí, čímž pokořili rekordní hodnoty z let 2006 až 2007, kdy šlo zhruba o 12,2 milionu přenocování.

Důvodů pro loňskou rekordní návštěvnost je podle společnosti několik. Jedním z nich je oživení cestovního ruchu spojené s překonáním hospodářské recese, které se v turistice projevilo zejména v letních měsících. Dalším důvodem je i poměrně chladné a deštivé počasí, které spíše přálo městské poznávací turistice než rekreaci v okolí vodních ploch a dalším tradičně prázdninovým aktivitám.

Statistika počtu příjezdů a přenocování zachycuje pouze návštěvníky, kteří se v Praze ubytovali v některém z hotelů či v obdobných hromadných ubytovacích zařízeních. Návštěvníky hlavního města, kteří zde nestrávili noc nebo městem pouze projížděli, šetření nezohledňuje.

zdroj: ČTK 

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO