Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Lobbista Rittig přišel k výslechu v kauze trafik pro poslance

3. 04 2014 | Lobbista Ivo Rittig se dnes přibližně v 09:00 dostavil k výslechu v kauzách kolem Jany Nečasové, dříve Nagyové. Rittig, který ještě ve středu na sociálních sítích zveřejnil fotografii ze svého pobytu v Monaku, by měl vypovídat jako svědek. Spekulovalo se, že se by se jeho výpověď měla týkat údajných trafik pro exposlance Ivana Fuksu, Marka Šnajdra a Pavla Tluchoře. 

Rittig, který je v kauze jízdenek pro pražský dopravní podnik s dalšími čtyřmi lidmi obviněn z praní špinavých peněz a teprve nedávno mu byl vrácen pas, přijel do republiky na poslední chvíli. "Ráno jsem se ještě koupal a teď jsem tady," poznamenal v očividně dobré náladě. 
    
Podle informací České televize by se měla Rittigova výpověď týkat rovněž bývalého náměstka pražského vrchního žalobce Libora Grygárka, který v kauze Jany Nečasové čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s jiným lobbistou Romanem Janouškem. Samotný lobbista však sám nevěděl, co od výslechu čekat. 
    
Na služebnu Úřadu pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) vedle Rittiga dorazil rovněž obhájce Nečasové Eduard Bruna a Ivo Ištván, šéf olomouckého vrchního státního zastupitelství, které případ dozoruje. 
 
zdroj: ČTK

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO