Laboratoř moci v Národním památníku na Vítkově

21. 02 2012 | Národní muzeum otevírá v Národním památníku na pražském Vítkově část expozice, která nese název Laboratoř moci. Doprovodným projektem I zlo může mít pozlátko připomíná období totality a upozorňuje na problematiku porušování lidských práv v minulosti i v současnosti.

O víkendu 25.–26.2.2012 budou pro veřejnost výjimečně zpřístupněny dokumenty a vybavení spojené s mauzoleem K.Gottwalda. 

Program přiblíží osobnost Klementa Gottwalda a tématiku 50.let prostřednictvím genius loci Národního památníku na Vítkově, který je sám o sobě zrcadlem českých dějin 20.století – zejména jeho deformací totalitním režimem.

Připraveny budou speciální prohlídkové trasy, které návštěvníkům odhalí skrytá místa Památníku a jeho dějiny, monodrama Byly jsme tam taky podle knížky politické vězeňkyně Dagmar Šimkové a projekce filmů s tematikou porušování lidských práv.

Komentované prohlídky zaměřené na osobnost Klementa Gottwalda:

Od 11:00 hod. - Po stopách činnosti Útvaru pro zabezpečení těla a mauzolea soudruha Klementa Gottwalda.

Od 12:00 a 16:00 hod. - Klement Gottwald – prezident (1948-1953)

Od 13:00 a 16:00 hod. - Mauzoleum Klementa Gottwalda a tajemství balzamovací knihy (Příběh přestavby památníku na mauzoleum a tělo Klementa Gottwalda)

Od 15:00 hod. - Zmizelá místa Památníku (speciální prohlídka NPV o jeho podobě v 50. letech a stavu před jeho rekonstrukcí)

zdroj: ČTK 

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO