Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

Key Investments vrátila celou částku

15. 07 2011 | Ke dni 1. července obdržela Městská část Praha 13 na svůj účet poslední část prostředků, které v květnu 2010 svěřila za účelem zhodnocení do správy společnosti Key Investments a. s., a to v rámci smlouvy o obhospodařovaní investičních nástrojů.

Smluvně sjednaná správa prostředků skončila dnem 9. března 2011. Po tomto datu se společnost Key Investments dohodla s vedením Prahy 13 na postupném splácení. Dohodnuté termíny vždy dodržela a ve čtyřech splátkách vrátila na účet Prahy 13 celkem 206 855 329 korun, celou investovanou částku včetně zhodnocení garantovaného smlouvou.

Vedení Prahy 13 svěřilo na základě rozhodnutí zastupitelstva společnosti Key Investments částku 200 miliónů korun. Vzhledem k problémům, způsobeným mimo jiné mediální kampaní a nečekaným požadavkům klientů na vrácení prostředků, nebyla společnost schopna vrátit vklad okamžitě po skončení smlouvy. Vedení Prahy 13 s ní od počátku intenzivně jednalo s cílem dosáhnout naplnění smyslu smlouvy, tedy zhodnocení finančních prostředků a trvalo na vrácení všech svěřených prostředků v plné výši včetně garantovaného výnosu.

„Byli jsme při jednání úspěšní také díky pojistkám, které byly na náš návrh zakomponovány do smlouvy a také proto, že jsme nikdy nevydali žádný pokyn k nákupu cenných papírů do majetku městské části,“ říká starosta Prahy 13 David Vodrážka. „Praha 13 se tak nestala vlastníkem žádných cenných papírů a mohla trvat na vrácení prostředků v peněžní podobě, k čemuž nyní došlo.“ Městská část tedy již v tuto chvíli nemá vůči Key Investments žádnou pohledávku.

www.praha13.cz

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO