JRD vstupuje na mimopražský trh s projektem Touškovský háj

První mimopražský projekt společnosti JRD Touškovský háj vyroste na okraji Města Touškov u Plzně. Na zdejší zástavbu, jejíž kořeny sahají až na počátek 12. století, naváže 94 pozemků o velikostech od 500 m2, které budou k dispozici buď samostatně, nebo s možností výstavby typového rodinného domu od společnosti Vexta. První etapu s platným územním rozhodnutím plánuje developer zahájit na jaře příštího roku, další dvě fáze budou následovat brzy poté. Kolaudaci celého projektu chystá v průběhu roku 2020.

„Touškovský háj je pro nás v mnoha směrech jedinečný,“ konstatuje Jan Řežáb, majitel JRD.  „Dosud jsme se orientovali na pražské bytové domy, výjimkou byl pouze luxusní komorní projekt Vily Diamantica. Nyní je to poprvé, kdy vstupujeme na mimopražský trh a zároveň rozšiřujeme své portfolio o samostatné pozemky. Ty budou navazovat na původní zástavbu Města Touškov a zapadnou do malebného rázu okolní krajiny. Celý projekt navíc harmonicky dotvoří jednotný vzhled ulic s elegantně sladěnými prvky domů a nabídne tak příjemné bydlení, v němž se bude snoubit vesnický i městský styl života.“ 

Nové bydlení sladěné do detailu
Autorem architektonického záměru řešení lokality je ateliér Podlipný Sladký architekti. Touškovský háj bude tvořit až 94 pozemků ve velikostech od 500 m2, které budou k dispozici samostatně - a tedy určené pro vlastní výstavbu, nebo s rodinným domem od exkluzivního partnera, společnosti Vexta. Budoucí obyvatelé si budou moci vybrat ze sedmi typů domů s vlastním domovním znamením a jednotícími architektonickými prvky, které ponesou originální název odvozený z pojmenování stromů rostoucích ve světlém listnatém lese: Dům u javoru, dubu, jasanu, jilmu, platanu, olše a břízy. „Touškovský háj bude charakterizovat jednotný uliční design, sladěná barevnost střech a tónování fasád a množství zeleně. Sjednocený bude také materiálový standard některých prvků u všech typů domů, namátkou jmenujme např. oplocení nebo sloupky pro osazení poštovní schránky, zvonkového tabla a domovního znamení. Rezidenční komplex doplní chodníky pro pěší a sportovní a odpočinkové hřiště, které vznikne v centru projektu,“ popisuje architekt Luděk Podlipný. 

Domy „na klíč“ obklopené zelení
Mezi domy „na klíč“ se budou nacházet dva hlavní typy staveb ve velikostech 64 m2 až 146 m2 a dispozicích 3+kk až 5+kk: jednopodlažní bungalov a patrový dům. „K dispozici bude rovněž možnost energeticky úsporného řešení domu v pasivním standardu se systémem řízeného větrání s rekuperací tepla. Ten zaručuje zdravé vnitřní prostředí, nízké provozní náklady a minimalizaci negativních dopadů na životní prostředí,“ dodává Pavel Krumpár.

Venkovské bydlení na okraji města
Touškovský háj vyroste na okraji malebného Města Touškov, které leží přibližně 10 km od Plzně. Tato oblast se nachází v nádherné krajině, kterou protíná řeka Mže, ale zároveň nabízí výbornou dopravní dostupnost do centra západočeské metropole. Město Touškov disponuje velmi dobrou občanskou vybaveností, ke které patří mateřská i základní škola, lékárna, pošta, restaurace, kinokavárna, mnoho sportovních a zájmových spolků, kynologický klub i jezdecká škola.