Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím

III. ročník Bienále pro Diakonii

3. 10 2011 | V pátek 30. září začal již III. ročník Bienále pro Diakonii. Smyslem akce je stejně jako u předchozích dvou ročníků získání peněžních prostředků na přístavbu Střediska Diakonie Českobratrské církve evangelické ve Stodůlkách. Patronem střediska je Farní sbor ČCE v Dejvicích, který celou tuto benefiční akci pořádá.

Bienále pro Diakonii je prodejní výstava výtvarných děl, věnovaných bezmála 60 umělci. Vystavená díla bylo možné zakoupit také během dobročinné aukci po koncertu skupiny Jablkoň v pátek 30. září v kostele ČCE v Korunní 60 na Vinohradech. Všechna prodávaná díla a bohatý doprovodný program najdete na adrese www.bienaleprodiakonii.cz. Patronem Bienále je tentokrát herec Dejvického divadla Martin Myšička.

V atriu radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí bude výstava výtvarných děl slavnostně zahájena v pondělí 3. října v 18.30 a potrvá do 7. října. Na vernisáži vystoupí starosta Prahy 13 David Vodrážka, ředitel střediska Jakub Suchel a ředitel Diakonie ČCE David Šourek.

Souběžně probíhá od 2. do 8. října výstava v modlitebně Farního sboru ČCE v Praze 6 (Dr. Zikmunda Wintra 15).  Všichni jsou srdečně zváni!

Stodůlecké středisko Diakonie je významným centrem péče o zdravotně postižené, zejména o osoby s kombinovaným postižením. Provozuje mateřskou školu a základní školu speciální pro děti s kombinovaným postižením, ranou péči a odlehčovací služby pro rodiny pečující o zdravotně postiženého nebo terapeutické dílny.

Výtěžek Bienále v letech 2007 a 2009 přispěl k vybudování stacionáře pro mladé lidi s těžkým kombinovaným postižením. Letošní ročník má pomoci získat prostředky na přístavbu části prvního patra s ubytováním pro klienty. V další fázi se počítá např. se zastřešením atria a vytvořením prostoru pro setkávání klientů s rodiči a přáteli a s rekonstrukcí topného systému.

www.praha13.cz

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO