Hořel eskalátor ve stanici pražského metra Muzeum

Ve stanici metra Muzeum dnes hořel eskalátor, na místě zasahovali hasiči. Požár nebyl velký, podařilo se jej rychle zlikvidovat, sdělila ČTK mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Vlakové soupravy na trase A ve stanici více než půl hodiny nezastavovaly. Škoda zatím nebyla vyčíslena. Požár pohyblivých schodů na přestupu z trasy A na trasu C vypukl kolem 08:00.

Ve stanici metra Muzeum dnes hořel eskalátor, na místě zasahovali hasiči. Požár nebyl velký, podařilo se jej rychle zlikvidovat, sdělila ČTK mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Vlakové soupravy na trase A ve stanici více než půl hodiny nezastavovaly. Škoda zatím nebyla vyčíslena.

 
Požár pohyblivých schodů na přestupu z trasy A na trasu C vypukl kolem 08:00. "Při opravě eskalátoru začaly hořet nečistoty, oheň se podařilo zlikvidovat pomocí dvou hasicích sněhových přístrojů," řekla Adamcová. Podle ní na místo vyjela asi desítka hasičských aut. "Při podobných požárech v metru nebo v centru města z bezpečnostních důvodů vysíláme více techniky," vysvětlila mluvčí.
 
Prostor stanice na trase A byl silně zadýmený, proto vlaky stanicí jen projížděly, uvedla Aneta Řehková z tiskového oddělení pražského dopravního podniku. Provoz byl obnoven krátce po 08:30.
 
zdroj: ČTK