HackerFest 2017 – jak na malware a ransomware

Jubilejní pátý ročník největší konference zaměřené na počítačovou bezpečnost a etický hacking v České republice, HackerFest 2017, proběhne letos již 18. září.   

Obsah konference bude zaměřen na největší současné výzvy v oblasti počítačové bezpečnosti a praktické ukázky toho, jak jim čelit a předcházet. Tematický záběr přednášek bude jako obvykle široký, letos se objeví zejména témata jako malware, ransomware a efektivní způsoby, jak zajistit obranu proti nim. Chybět nebudou ani nejnovější techniky z oblasti etického hackingu a informace o tom, kam směřuje vývoj kyberkriminality.

„HackerFest získal mezi IT odborníky zaměřenými na IT bezpečnost velmi dobrou pověst a bývá pravidelně s poměrně velkým předstihem vyprodaný. Mnozí účastníci navštěvují tuto konferenci opakovaně. I letošní pátý ročník jim nabídne přehled novinek a podnětných témat z oblasti etického hackingu, ochrany dat a firemní IT infrastruktury,“ říká Jan Dvořák, ředitel Počítačové školy Gopas. „Naším záměrem je připravit informačně bohatý program, který reflektuje dění na největších celosvětových akcích, ale nezapomínáme ani na spojení s realitou českých firem a reálnou praxí. Zařazujeme také reálné demonstrace a ukázky řešení skutečných problémů, které účastníci ve své práci potkávají.“

Konference HackerFest 2017 se již tradičně zúčastní špičkoví odborníci na IT bezpečnost a etický hacking od nás i ze zahraničí. Letos nebude chybět ani celosvětově uznávaná bezpečnostní expertka Paula Januskiewicz, která se zúčastní jako přednášející konference, ale povede také speciální seminář zaměřený na 360° penetrační testování. 

HackerFest 2017 se bude konat v prostorách multikina CineStar na Černém Mostě v Praze 9. Konference proběhne 18. 9., 19. 9. pak bude následovat odborný workshop a VIP seminář Pauly Januskiewicz.

Podrobné informace o konferenci, tématech a přednášejících budou postupně doplňovány na stránkách konference: http://www.hackerfest.cz.

Odborným garantem konference HackerFest 2017 je ČIMIB a Exkluzivním mediálním partnerem AVERIA LTD.