Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Festival Glass Art

23. 09 2011 | První ročník festivalu se pokusí připomenout a obnovit historickou tradici výroby šperků, která je České republice tak blízká. Návštěvníci budou mít možnost nahlédnout do postupu výroby šperků, promluvit si se samotnými výrobci skla a bižuterie a vybrané produkty i zakoupit.

Na nádvoří Kinských bude k vidění a k zakoupení nespočet šperků pocházejících z řady tuzemských uměleckých dílen. Festival bude probíhat zároveň s uznávanou společenskou akcí Prague Fashion Weekend.

V rámci festivalu se v červenci uskutečnil speciální workshop „Transformations of beads", do kterého se mohli zapojit mladí lidé, kteří rádi tvoří, jsou kreativní, manuálně zruční a mají odvahu ukázat co v nich je. Každý účastník během týdenního workshopu vytvořil svůj originální kousek, například speciální pásek zdobený květinami z korálků. Na vše dohlížela módní návrhářka Jana Berg, která účastníky vedla a předávala jim cenné rady a doporučení.

Během festivalu bude nainstalována expozice projektu 14 klenotů v srdci Evropy. Čtrnáct vybraných středních škol a odborných učilišť se zaměřením na oděvnictví a jemu příbuzné obory vytvořili originální modely šatů, které charakterizují jednotlivé kraje České republiky a slouží k propagaci země doma i v zahraničí. Návštěvníci festivalu budou mít jedinečnou příležitost hlasovat pro nejlepší model, který bude vyhlášen na konci festivalu.

Navíc v neděli se na Staroměstském náměstí můžete zúčastnit festivalu aktivně a zapojit se do vytvoření rekordu. Přijďte v 11 hodin k hlavnímu pódiu, kde si můžete vyzvednout korálky a vlasec. Zapojit se můžete do rekordu v největším počtu lidí navlékajících korálky na jednom místě v jednom čase.

http://www.glassartfestival.cz/

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO