Používáním tohoto webu souhlasíte s využíváním cookies na těchto stránkách. Více informací ZDE. Rozumím
Právě se nacházíte:

Ekocentrum Podhoubí

30. 06 2010 | Ekocentrum Podhoubí je občanské sdružení, které se věnuje environmentální výchově, vzdělávání a osvětě dětí, mládeže, odborné i široké veřejnosti. Základní listinou upravující fungování organizace jsou stanovy, kde jsou vymezeny orgány sdružení včetně jejich pravomocí. Stanovy jsou ke stažení zde.

Ekocentrum Podhoubí je občanské sdružení, které se věnuje environmentální výchově, vzdělávání a osvětě dětí, mládeže, odborné i široké veřejnosti.

Základní listinou upravující fungování organizace jsou stanovy, kde jsou vymezeny orgány sdružení včetně jejich pravomocí. Stanovy jsou ke stažení zde.

Poslání
Posláním sdružení je napomáhat formování takových postojů a hodnot ve společnosti, které přispívají k vytváření harmonických vztahů člověka k přírodě, ostatním lidem a sobě samému.

Čím poslání naplňujeme
Své poslání sdružení naplňuje těmito hlavními činnostmi:

•Ekologickými výukovými programy pro žáky a studenty ZŠ a SŠ spolu s jejich učiteli
•Semináři pro pedagogy a pracovníky NNO, které se zaměřují na metodickou podporu realizace environmentální výchovy
•Víceletými projekty, které se zaměřují na systematickou spolupráci s žáky, studenty a pedagogy; v současné době sdružení realizuje projekt "S TURem tu i zítra budem"
•Realizací přírodovědného oddílu Čmelotrysků pro žáky 1. stupně ZŠ.
•Osvětovými akcemi pro veřejnost u příležitosti významných svátků přírody - Den Země a Den stromů.

Z naší historie
Ekocentrum Podhoubí bylo založeno 25.1. 2005. Jeho historie je však starší. Sdružení totiž přímo navazuje na o.s. Ekola Praha a o.s. Živá planeta, která se věnovala environmentální výchově vzdělávání a osvětě již od roku 1998. Postupně navázala úzkou spolupráci a v roce 2004 otevřela společné prostory v MŠ v Palmetové ulici na Praze 4 - Komořany. Jelikož sloučení obou sdružení by bylo administrativně velmi náročné, sdružení se rozhodla původní organizace zrušit a založit organizaci novou pod názvem Ekocentrum Podhoubí.

Vzhledem k tomu, že v budově MŠ hrozilo sdružení každým rokem, že se bude muset stěhovat s ohledem na rostoucí počet dětí, začalo intentivně pátrat po nových stabilnějších a také dostupnějších prostorách. K 1.7.2008 se tak o.s. Ekocentrum Podhoubí přestěhovalo do budovy ZŠ Chmelnice na Praze 3.

Diskuse

 
.
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO
 
Odpočívejte a relaxujte kdykoliv a kdekoliv...Váš partner SPA STUDIO