Češi si rádi objednávají pizzu k obědu. Které pizzerie jsou nejoblíbenější?

Přesto, že Češi stále více objevujíexotické chutě v podobě thajské, indické, čínské či vietnamské kuchyně,srdcem jsou stále nejvíce v Itálii. To potvrzují i zákazníci naší největší gastro dovážkové služby Dámejídlo.cz. Pizza je zde nejoblíbenější položkou při objednávání, tvoří skoro polovinu všech měsíčních objednávek.  

„Měsíčně dovezeme přes 200 tisíc jídel. Z toho přes 100 tisíc jsou právě pizzy. Na druhém místě je pak asijská kuchyně. Zde rozvezeme přes 20 tisíc objednávek,“ říká Jan Matějů z DámeJídlo.cz. Podle průzkumů Češi každoročně sní přes 30 miliónů pizz. A to není malé číslo.
 
„Co se týká chutí, tak naši zákazníci mají nejraději Quattro Formagi, poté Hawai a oblíbená je také Margharita a Capricciosa,“ dodává Jan Matějů.

Kde si nejlépe objednat v Praze?

U zákazníků Dámejídlo.cz patří k oblíbeným pražská restaurace Nominaza, kde si kromě klasických příchutí pizz můžete objednat i netradiční -  například s vepřovou panenkou nebo pizza burger s argentinským hovězím masem. Zákazníci DámeJídlo.cz  si velmi rádi objednávají i z Pizzerie Kmotra, která je populární již z dob kultovního filmu Šeptej, kde byla zmiňovaná.  Mezi oblíbené patří také restaurace Giallorossa, kde je specialitou například pizza Pippo s tyrolským špekem, hříbky a lanýžovým olejem.

Pizza made in Brno

V moravské metropoli je pak mezi zákazníky nejoblíbenější Don Antonio Pizza & Burger, která, jak i název ukazuje, nabízí výtečné burgery a pizzy. Objednat si můžete například netradiční BBQ Beef pizzu. Oblíbená je v Brně i Berfis Pizza, ta nabízí velký výběr pizz od klasických až například po tvarůžkovou či olivovou a brusinkovou. Pokud máte chuť na autentickou italskou pizzu, tak si zákazníci DámeJídlo.cz oblíbili restauraci La Canttina. Ta kromě mnoha druhů pizz nabízí na svém menu také italské těstoviny či oblíbené burgery.