Část pražského metra nebude opět příští víkend v provozu

Příští víkend opět nebude v provozu část pražského metra. V úseku Malostranská - Dejvická na trase A metro nepojede kvůli pokračující stavbě prodloužení metra z Dejvické do Motola. Na svých webových stránkách o tom informovala organizace Ropid, která plánuje veřejnou dopravu v Praze a okolí.

Jako náhradní dopravu budou moci cestující 28. a 29. července využít tramvajovou linku X-A, která pojede po trase Divoká Šárka - Dejvická - Hradčanská - Malostranská - Právnická fakulta a zpět. Jezdit bude v intervalu pět minut. V provozu bude také linka 25 z Vypichu přes Hradčanskou, Malostranskou k Právnické fakultě a zpět, která pojede každých deset minut.

Tramvaje číslo 8 budou odkloněny z Vítězného náměstí do Podbaby. Pro cestu z oblasti Prahy 6 mohou lidé využít také tramvajové linky 1, 8, 18 a 20.
 
Autobusové spoje 107, 119 a 147 budou z Dejvické prodlouženy přes Malostranskou do zastávky Staroměstská. Pro dopravu na letiště doporučuje Ropid použít linku 100 z konečné stanice metra Zličín, která bude jezdit každých 15 minut.
 
Provoz části pražského metra byl letos kvůli opravám výhybek už dvakrát přerušen. Další výluka se plánuje na září. Metro je nejvytíženějším prostředkem MHD v Praze, denně přepraví přes milion cestujících.
 
zdroj: ČTK