Bezpečnost na silnicích bude propagovat Schumacher

Na Václavském náměstí v Praze se 28. června uskuteční akce s názvem Den bezpečnosti silničního provozu, která bude součástí čtyřdenní konference Mezinárodní automobilové federace (FIA). Hlavní hvězdou programu se stane sedminásobný mistr světa vozů formule 1 Michael Schumacher, který celosvětově uvádí akce a kampaně podporující bezpečnost na silnicích. Novinářům to řekli zástupci pořádajícího Ústředního automotoklubu České republiky (ÚAMK) na dnešní tiskové konferenci.

Legendární německý pilot by měl ve spodní části náměstí na simulátoru nárazu předvést, jak je důležité se připoutat bezpečnostním pásem. Bude zde umístěno i několik stanovišť s jednotlivými prvky podporujícími zásady bezpečné jízdy. Návštěvníci si zde například prohlédnou asistenční vozidla a navigační systémy. Dozvědí se, jak funguje integrovaný záchranný systém. Pomocí speciálního kukátka bude možné porovnat si viditelnost různých materiálů za snížené viditelnosti a k dispozici budou také praktické ukázky kurzů bezpečné jízdy pro osobní vozy a motocykly.

"Delegáti ze všech klubů sdružených ve FIA se na konferenci zúčastní celé řady seminářů zabývajících se problematikou motorismu. Ty budou například na téma posledních trendů v silniční asistenci nebo bezpečnosti provozu," řekl ředitel zahraničních vztahů ÚAMK Miroslav Fiřt.
 
Pracovní program konference se uskuteční od 26. do 29. června v pražském hotelu Intercontinental a zúčastnit by se ho mělo asi 350 delegátů mezinárodních automobilových klubů a zahraničních účastníků.
 
zdroj: ČTK