Anna K vydá DVD z akustických koncertů se členy Reef

Zpěvačka Anna K vydá v březnu na DVD i CD živé album nazvané Anna K poprvé akusticky, jehož základem jsou záznamy dvou vyprodaných koncertů z pražského divadla Hybernia, které byly součástí jejího prvního unplugged turné. Držitelka pěti ocenění Anděl si na výjimečná vystoupení pozvala také britskou kapelu StringerBessant, akustický projekt zakladatelů populárních Reef. ČTK o tom za zpěvačku informoval Roman Helcl. 

"DVD edici živého alba doplní raritní záběry ze zákulisí, zkoušení, cest nebo rozhovory s Annou K a její skupinou. Nová nahrávka bude k dostání také na jarním pokračování akustického turné, které začne 26. března v Třebíči a skončí 4. června v Náchodě," uvedl Helcl. 
    
Natočení DVD přitom neměla zpěvačka vůbec v plánu. Přesvědčili ji k tomu její fanoušci. "Hned od prvního koncertu mi začali posílat zprávy a emaily, abych akustický koncert nahrála a vydala. A protože to neustávalo, řekla jsem si, proč ne," sdělila Anna K. 
    
Tým kameramanů v čele s Martinem Linhartem nejenže zaznamenal koncerty v Hybernii, ale cestovali s Annou K i do dalších měst. Díky tomu DVD doplní rozhovory a záběry z cest, zkoušek nebo zákulisí. Bonusem bude i vystoupení britské kapely StringerBessant. Hudebníky ze známé britské rockové skupiny Reef zpěvačka se svou kapelou v několika skladbách doprovodila. 
    
"Reef poslouchám už od poloviny devadesátých let a jejich zpěvák Gary Stringer byl vždycky mým idolem. Seznámili jsme se na festivalu Jamrock. Když jsem s nimi pak najednou stála v Hybernii na pódiu, byl to pro mě neuvěřitelný a velmi silný zážitek. Ani ve snu by mě nenapadlo, že se něco takového stane. Oba se mnou nakonec strávili týden v Praze, byli nesmírně přátelští a během obou koncertů seděli v hledišti a nadšeně nás poslouchali. Myslím, že tenhle zážitek už těžko něco překoná. Jsem šťastná, že se o něj můžu se svými fanoušky podělit," podotkla zpěvačka, která s oběma britskými muzikanty natočila v Praze i svoji novou písničku. 
    
Anna K vystudovala hudebně-dramatický obor na pražské konzervatoři a od dětství účinkovala v divadle Semafor, ze kterého odešla po 20 letech. První desku Já nezapomínám vydala v roce 1993. Zlom v její kariéře nastal v roce 1999 s albem Nebe, za něž od Akademie populární hudby dostala Anděla za album roku a zpěvačku roku. 
 
zdroj: ČTK